вторник, 7 март 2023

Радио Милева

„Беше на кастинг на свои 18 години“: Саша Поповиќ проговори за трагично починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“

Поранешниот учесник на „Ѕвезде Гранда“, Немања Вуковиќ (22) кој синоќа загина во страшна несреќа кога на него налетал автобус и го усмрти,...
Радио Милева

Љупка Стевиќ зела дури 5.000 евра за една песна на свадба во Италија, а еве како останала со празни џебови (фото)

Љупка Стевиќ откри дека на свадба во Италија и украле бакшиш од рака. – Се сметам за несебична личност која секогаш е подготвена да им...
Радио Милева

Стиховите на последната песна што ја слушал загинатиот пејач Немања Вуковиќ во автомобилот, како да ја наговестувале трагедијата: „Милион солзи, а јас еден…“ (ФОТО)

Младиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ (22) трагично загина во понеделникот, 6-март 2023 година  во вечерните часови на автопатот...
Љубов и Секс

Дали можете да издржите? Овие пози за време на интимните односи можат да го заменат тренингот во теретана

Ако денес не сакате да вежбате, зошто да не го замените тренингот со пози кои ќе ве заморат и ќе ги зајакнат вашите мускули. Погледнете...
Радио Милева

Богат Русин и фрлил око на старлетата: Маја Маринковиќ ќе се мажи, татко и Таки пресреќен (ФОТО)

Денес, 7-ми март 2023 година пријатно изненадување пристигна на адресата на Масја Маринковиќ, која се уште е учесник во реалнот шоу „Задруга“. Нејзиниот...
Живот и Стил

Наутро на работа наместо кафе направете моќен согорувач на килограми: За 30 дена ќе ги забележите резултатите!

Пролетта е време кога сите сакаме барем малку да ги поправиме нашите навики, да ослабеме и да се затегнеме, а тоа време доаѓа наскоро. Доколку...
Радио Милева

Ана Кораќ го облече бебето во најнова мода: Синот на старлетата има само седум дена, а веќе е подготвен за фотосесија (фото)

Старлетата Ана Кориќ неодамна се породи, а и покрај тоа што нејзиниот син има само една недела, таа веќе го облекува по најнова мода....
Радио Милева

Дали после „Задруга“ “Only Fans“ бизнисот не и оди баш како во старт или пејачката само чести за 8-ми Март: Дијана Оу-Џи е „фатална жена“ за половина цена? (ВИДЕО)

Иако не е баш од вчера на естрадата, македонската траперка Дијана Оу-Џи е релативно „ново дете“ за пошироката јавност. За истата подобро...