понеделник, 6 март 2023

Мегафон

Илина и Ева Соколовски – двете сестрички кои ги собраа сите можни медалји во ритмичка гимнастика во Германија, конечно ќе ги бранат боите на Македонија

Сонот на Илина (16) и Ева (13) Соколовски стана реалност!  Двете наши девојчиња, кои ги собраа сите можни медалји по ритмичка гимнастика...
Мегафон

Новак Ѓоковиќ, Бранислав Лечиќ, Тања Бошковиќ, Огнен Амиџиќ и Војаж… овој месец ексклузивно во „Бекстејџ“

Овој март, премиено Бекстејџ ве води на сет од снимањето на новата балканска хит серија Во клинч каде ќе видите како снимаат најдобрите...
Лице в Лице

Зејна Муркиќ: Соработувам со најдобрите Дарко Димитров и Жељко Јоксимовиќ, но би сакала да доживеам барем дел од кариерата на кралицата Есма (ВИДЕО)

Зејна за македонската јавност е позната по најемотивната сцена во филмот „Тома“, со песната „Jag“ која воедно, ја испеа и во ексклузивното...
Радио Милева

Сопругата на Брус Вилис им се обрати на папараците: „Не викајте по него, ве молиме запрете“ (фото) 

На актерот Брус Вилис (67) неодамна му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција, а неговото семејство му помага во тешките моменти. Сопругата...
Радио Милева

Српската танчарка која сте ја гледале во многу спотови не е само атрактивна, туку и пеколно провокативна: Звездана е убавица со тетовирана задница (ФОТО)

Атрактивната танчарка Ѕвездана Даниќ красеше многу спотови на повеќе или помалку познати естрадни изведувачи. Нејзините настапи пред...
Радио Милева

„Тешко се носам со разделби“: Милица Тодоровиќ изнесе лавина емоции пред камери, а нејзинта изјава ги распалака водителката и мајка и

Милица Тодоровиќ гостуваше во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“ каде со емотивна изјава на тема семејство и семејни односи...
Радио Милева

„Скршеница на колкот и бутната коска“ – Поради несреќата Душица Јаковљевиќ мораше да се повлече од малите екрани (фото)

Популарната српска водителка помина низ агонија, а видеото кое го сподели остави многумина без зборови! Водителката Душица Јаковљевиќ...
Радио Милева

Српската пејачка облеана во солзи: Милена Ќераниќ сподели видео на Инстаграм на кое плаче без ништо да објасни (ВИДЕО)

Вчера на социјалната мрежа Инстаграм се појави кратко видео на кое се гледа како Милена Ќераниќ плаче, но никој не знаел што се случува...