четврток, 2 март 2023

Радио Милева

Тијана не влезе во финалето на српскиот избор за песна на Евровизија: „Ви благодарам на сите, немаме сите исто уво и очи…“ (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ и оваа година се натпреваруваше на српскиот избор за песна на Евровизија каде се обиде да обезбеди виза за Евровизија....
Радио Милева

Бомба и во најпознатото регионално ријалити шоу „Задруга 6“: Само не е по пат на дојава, туку со вербална закана (ВИДЕО)

Марко Петрушевиќ Петруќи и Анастасија Станојевиќ Палчица започнаа врска во актуелната сезона на реалното шоу „Задруга“, а по жестока...
Мегафон

Во кино „Синеплекс“: Премиерно промовирана првата епизода на „Бистра вода“ – ентузијастички проект без денар државна помош

Вчеравечер, среда, 1 март 2023, со почеток во 20 часот во киното „Синеплекс“  се одржа светската премиера на првата епизода од најновата...
Радио Милева

Првиот брак речиси го уништи, но вториот го препороди: Вака денес изгледа првиот сопруг на Јелена Карлеуша (фото)

Бојан Кариќ, еден од наследниците на богатото српско семејство и прв сопруг на Јелена Карлеуша, денес живее далеку од очите на јавноста. По...
Радио Милева

На познатата старлета со македонско потекло свршеникот и ја раскина свршувачка: Анѓела – Вештица остана „распуштеница“… без веренички прстен, со прстот в уста!? (ФОТО)

Контроверзната ријалити и „Онли фанс“ старлета и екс порно актерка со македонско потекло Анѓела Митковски, попозната под прекарот...
Радио Милева

Саша Поповиќ во екот на скандалот со „Гранд“, се поднови со нов автомобил за кој искешира „симболични“ 230.000 евра (видео)

Поранешниот сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ, ужива во пензионерските денови и паметно ја троши пензијата, а сега тоа повторно го...
Радио Милева

Филмот на Филип Живојиновиќ преполн со експлицитни се*с сцени за кои јавноста преплави со коментари (видео)

Филип Живојиновиќ, сопругот на пејачката Александра Пријовиќ и син на Боба Живојиновиќ, со години успешно се занимава со угостителство,...
Радио Милева

Лазаров одново „јава“ во интернет етерот: Јутјуберот не е забранет, одговараше дури и на прашања на следбениците (ФОТО)

Откако големата прашина која се крена по интервјуто на најпознатиот македонски јутјубер Стефан Лазаров со новинарот Драган Павловиќ...