понеделник, 27 февруари 2023

Радио Милева

Селена Гомез повторно стана кралица на Инстаграм: Ги надмина сестрите Кардашијан и стана најследена жена во светот (фото)

Селена Гомез ја надмина Кајли Џенер и сега повторно е најследената жена на Инстаграм. Селена Гомез на „Инстаграм“ за еден ден почнале...
Љубов и Секс

Дали сонувавте дека го изневерувате партнерот? Експерт од соништата открива што значи тоа и дали треба да се загрижите

Сонувавте дека го изневерувате партнерот и се прашувате што значи тоа? Некои веднаш се загрижени и бараат објаснување во соновникот,...
Радио Милева

Станија со нова еротска магија: Старлетата гола во ноќта на планинскиот снег е вистинско „искушение за грев“ (ФОТО)

Додека Станија Добројевиќ ужива во зимските волшебства на Копаоник, нејзините машките фанови секојдневно ги опива со нејзините разголени...
Живот и Стил

Овие секојдневни навики ги зголемуваат менструалните болки: Не сте ни свесни за тоа, но една работа може да помогне!

Болка во долниот дел на стомакот, градите и долниот дел на грбот, како и слабост, грчеви, раздразливост, се само дел од симптомите на менструалниот...
Живот и Стил

Родители, важно е ова да го знаете: Колку часови сон му требаат на вашето дете и кога е најдобро да заспие?

За бебињата, спиењето е неопходно за растење, за децата и адолесцентите е важно за мозокот, физичкиот и емоционалниот развој. Сите педијатри...
Радио Милева

„Доби 50.000 евра, гледа ТикТок и оди во теретана“ – Дејан Драгојевиќ одговори на повиците дека не прави ништо: „Не морам!“ (фото)

Дејан Драгојевиќ сними видео во кое објаснува „каков домаќин е тој што не прави ништо“. Минатогодишниот победник на реалното шоу „Задруга“,...
Радио Милева

Почна најстариот брат на Мадона: Ентони Чиконе бил алкохоличар кој долго живеел на улиците на Мичиген, откако семејството го напуштило

Најстариот брат на Мадона, Ентони Чиконе, почина на 66-годишна возраст, пишува Дејли Мејл и наведува дека тој и сестрата на познатата...
Радио Милева

Ивана Николиќ проговори за љубовниот живот – се пожали дека никој не и приоѓа, а еве што одлучила да направи (фото)

Пејачката Ивана Николиќ откри дека никој не и приоѓа, и дека не се плаши да ги земе работите во свои раце, да му пријде на мажот што ѝ се...
Радио Милева

Водителката на „ТВ Пинк“ повторно „пиштол гола“: Јована Јеремиќ од сите предрасуди ослободена, одново се сликаше како од мајка родена (ФОТО)

Водителката Јована Јеремиќ ужива голема популарност бидејќи стана едно од лицата по кое ја препознаваат  „розовата империја“, како...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ не е љубител на зимата, а сега откри која е едиствената личност што би можела да ја извади на снег (фото)

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ  одржа два спектакуларни концерти во Јахорина, а сега ги сумираше и нејзините впечатоци. Цеца...
Радио Милева

Голи во кревет: Дарко Лазиќ и саканата јавно ги сервираа своите задоволства под белите чаршафи (фото)

Дарко Лазиќ не крие дека ужива во љубовта со својата девојка Катарина Стојановиќ, а познатиот пар ја користи секоја прилика да ги сподели...