сабота, 25 февруари 2023

Промотер

Слушнете зошто најновото издание на Галоски – „All My Love“ за само неколку дена е именувано е како „Hottest Record Of The Week“ (АУДИО)

Македонија и тоа како има светски признат диџеј и вистински музички амбасадор, а доказ за тоа е дека Галоски – нашиот добро познат диџеј...
Радио Милева

Вака Кристина Димитри(евска) се подготвува за настап: Со жежок „валкан танц“ пред камерата, за загревање на атмосферата (ВИДЕО)

На македонската мисица, модел, пејачка… Кристина Димитриевска разголувањето и стана навика, позирањето редовна  инфлуенсерска тезга,...
Радио Милева

Таа е македонската „жена од султана“: Струмичката фолкерка Вукица Челебиева „е плукната“ Тијана Милентијевиќ? (ФОТО)

Српската пејачка Тијана Ем. (Милентијевиќ) нема кој не ја познава. Атрактивната фолкерка стана преку ноќ позната откако нејзината песна...