петок, 24 февруари 2023

Радио Милева

Драгана Мирковиќ има одлична причина за славење – пејачката му се обрати со емотивна порака на синот (фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ освен бројните успеси има уште една причина за славење. Синот на Драгана Марко Бијелиќ слави роденден, а...
Љубов и Секс

Страсните бакнежи ги чуваат забите и здравјето, еве колку минути дневно треба да се бакнувате

Бакнувањето ни помага да се одбраниме од разни инфекции. Дали знаевте дека со бакнување се активираат дури 36 мускули на лицето, се согоруваат...
Живот и Стил

На Прочка никако не заборавајте да го имате ова на трпезата за радост и добро расположение во домот

Во недела ни доаѓа големиот празник Прочка. На Прочка, според традицијата, помладиот бара прошка од постариот. Синот приоѓа кај таткото,...
Радио Милева

Северина направи ремонт на усните: Пејачката во бикини прати поздрав од Малдиви, а новината на неа се гледа од прва (фото)

Популарната пејачка Северина ужива на егзотичните Малдиви. Атрактивната Севе годинава полни 51 година но нема проблем да се соблече...
Радио Милева

Сите чекаа да слушнат што има Шакира да каже во новата песна која за неколку часа брои милионски прегледи (видео)

Шакира денеска објави нова дуетска песна со која се чини дека повторно го прозва поранешниот партнер Жерар Пике. Разделбата со Пике...
Радио Милева

Богдана Ражнатовиќ брои ситно до породувањето: Крстан наскоро ќе дојде на свет, а среќните родители покажаа емотивна снимка како бебето мрда во стомакот на мама (видео)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе станат родеители по вторпат и ќе добијат уште еден син, кој како што веќе беше откриено, ќе се вика...
Радио Милева

„До каде оди вашето зло“: Снежана Ѓуришиќ не може да го издржи притисокот од медиумите и јавноста (фото)

Поради некоја причина, љубовта помеѓу Снежана Ѓуришиќ и Вања Милошевиќ е особено интересна за јавноста и медиумите, кои не престануваат...
Радио Милева

Марина Вишковиќ заедно со нејзината мајка отпатува на егзотична дестинација: Пејачката за овој луксуз одвоила голема сума (фото)

Пејачката Марина Вишковиќ со својата мајка отпатувала на Маурициус, а за овој одмор издвоила значителна сума пари. Имено, Марина своевремено...