вторник, 21 февруари 2023

Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ доби двојничка на социјалните мрежи: Истиот изглед и гестови, луѓето не можат да поверуваат (фото)

Една корисничка на социјалната мрежа „Тик Ток“ под името Драгана привлече големо внимание во јавноста бидејќи изгледа неверојатно...
Промотер

Марио Арангеловски и Мише по старото криминално клише во нивната гангста музичка сторија – „ФОН“ (ИО)

Јутуберот и учесник во неколку домашни и регионални талент шоуа, кумановецот Марио Арангеловски, заедно со Михаил Митовски – Мише ја...
Љубов и Секс

Истражување открива на кого побрзо му здосадуваат интимните односи – Постојат неколку причини, а една е поврзана со здравјето

Жените можат да изгубат интерес за интимен однос само една година по почетокот на врската, покажува британската студија објавена во...
Живот и Стил

Избегнувајте ги максимално – Кардиолог предупреди за најлошите прилози од рестораните за брза храна

Ова дополнително може да ги затне артериите, што може да доведе до срцев и мозочен удар Кога дома нема подготвена храна, обично првата...
Живот и Стил

Посна солена торта: Воодушевете го семејството со поубав и побогат оброк за само 15 минути (рецепт+видео)

Рецепт идеален за почетници во кујната Солена торта, посна и вкусна. Фантастичен рецепт, кој е многу лесен за подготовка, потребни ви...
Радио Милева

Сосема поинаква: Еве како изгледаше Николина Пишеќ пред естетските корекции, а за една сериозно се покаја (фото)

Хрватската водителка Николина Пишек на почетокот на кариерата изгледаше поинаку. Како што пишуваа хрватските медиуми, Николина го...
Радио Милева

Нивес Целзиус покажа зошто сите овие години сме ја гледале „од погрешна страна“: „Аууу, кралице колкава ти е“!? (ФОТО)

Пејачката, актерка и старлета  Нивес Целзиус на регионалната публика и беше претставена пред повеќе од 20 години, кога се појави во шоуто...
Радио Милева

Им приреди изненадување на сестрите: Џејла Рамовиќ направи нешто необично на настап, а публиката осана во чудо

Од кога зачекори во поп музиката, најголем поддржувач и ветер во грб на Џејла во нејзината кариера се нејзините сестри Шејла и Лејла,...
Радио Милева

Задникот на Станија вреди милиони: Старлетата призна дека одлично заработува од провокативните фотографиите (фото)

Станија Добројевиќ вели дека нејзиниот задник вреди милиони додека старлетата ужива на Копаоник, а машките фанови ги полуде со своите...
Радио Милева

Јована е како извајана, оди па најди и мана: Жената на српскиот фудбалер „пиштол гола“ на Ибица потврди дека е ултрасекси убавица (ФОТО)

Јована Ѓорѓевиќ важи за една од најзгодните и најубави жени на српските фудбалери.Откако се проба во реално шоу, жешката манекенка е...