понеделник, 20 февруари 2023

Мегафон

Камерниот оркестар од Битола со два концерти во чест на Тоше Проески и Пепи Бафтировски: „Засекогаш во срцата“

Два концерти во чест на нашите безвременски пејачи Тоше Проески и Пепи Бафтировски ќе одржи Камерниот Оркестар на Битола IW конект под...
Промотер

„Кај си бе Уста во уста да те гребам“: Бетмен Велит му ја „затна устата“ на бугарскиот рапер чија уста беше полна со навреди за македонскиот народ и Македонија (ВИДЕО)

Водителот и шоумен Богдан Илиевски, познат како „Бетмен велит“ влезе во рап битка со бугарскиот рапер Иван Динев – Устата кој пред...
Радио Милева

Јелена Карлеуша во комбинезон од провидна тантела, а под него „пиштол гола“: Божем црно па не се гледа, а тоа боде очи, срце да ти искочи! (ФОТО)

Популарната Јелена Карлеуша не престана да  прикачува фотографии кои предизвикуваат реакции и коментари кај луѓето. Пејачката барем...
Радио Милева

Едни се пронајдоа, а други ја осудуваат: Еве што прави Хајди Клум кога мисли дека никој не ја гледа (фото)

Познатата Хајди Клум со години ужива во бракот со Том Каулиц, музичар кој е 16 години помлад од неа, од популарниот бенд 2Токио Хотел“. Германската...
Радио Милева

Сестринско помирување: Кристина и Александра Ковач решија да го остават минатото зад себе, еве кој го направи првиот чекор (фото)

Судејќи според последните објави на Инстаграм, Александра и Кристина Ковач решиле да ги остават сите несогласувања зад себе. Прва на...
Радио Милева

„Зошто Јано?!“ – Сопственичката на најголемите природни гради многумина разочара со она што го направи (видео)

Јана Тодоровиќ важи за сопственичка на најголемите природни гради на српската естрада, а сите нејзини следбеници ги изненади со најновата...
Радио Милева

Го изгуби цело семејство, но не и надежта: Фута Радуловиќ собра сили да проговори: „Фала што прашавте како сум“

Александар Фута Радуловиќ стоички се справува со тројна семејна трагедија. Познатиот композитор секојдневно оди на гробишта, каде...
Радио Милева

Емотивни моменти: Еве што направи Новак Ѓоковиќ за сопругата Јелена на прославата во Белград (видео)

Новак Ѓоковиќ ја прослави победата во Белград. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по победата на 22. Грен слем турнир на Австралија...