сабота, 18 февруари 2023

Радио Милева

Надвор зима, а македонските фолкерки, која од која погола: Кој кого копира, Сања Барби – Лола или…? (ФОТО)

Надвор „камен – ладно“, зимата изгледа допрва ни доаѓа сакајќи со задоцнување да не изненади, ама како што вели една стара скопска:...
Радио Милева

Водителката Александра секој ден пред камери е стокмена од глава до петици, а вака изгледа во лежерно издание и без шминка (фото)

Секој од нас си има изградено своја слика за изгледот на јавните личности. Тие пак, ретко преферираат да се појават пред јавност во поинакво...
Радио Милева

Елена Стефановска тргна во шопинг и се избезуми, бараше само излез: „Беше морничаво!“ (фото)

ТВ водителката и инфлуенсерка, Елена Најдоски се најде во панична ситуација во трговскиот центар „East Gate“. Имено, таа и нејзниниот соработник...
Радио Милева

Пред 15 – тина или 22-три години ќе да беше…? Лила Филиповска објави хит фотографија (фото)

Многу жени стареат достоинствено, а токму таква е нашата позната ТВ водителка Лила Филиповска на која времето како да не и може ништо. Македонската...
Радио Милева

Сани има трет брак, нов сопруг и засега „само“ пет, а можеби и шест дечиња за чување, зашто… пејачката е повторно бремена? (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Сани   со новиот избраник Никола Урдановиќ, откако најпрвин неодамна влезе во граѓански брак, веднаш потоа...