петок, 17 февруари 2023

Живот и Стил

Топено сирење чиј вкус долго ќе го паметите: Рецепт за популарниот специјалитет кој се служи топол со крцкаво лепче

Топеното сирење е популарен специјалитет кој се наоѓа на менито во поголемиот дел од менијата во рестораните и пицериите, особено во...
Живот и Стил

Погачи со маслинки: Остануваат свежи и до три дена, но толку се вкусни што веднаш ќе ги изедете!

Состојки: За тестото: 250 гр путер 1 прашок за пециво 2 лажички сол 2 дл павлака 500 гр брашно 100 маслинки За облогата: 1 јајце 2 лажички млеко Подготовка: За...
Радио Милева

„Карлеуша ќе забремени по трет пат, а моќен Американец е човекот што ќе и го освои срцето“ – тврди водителката Јована Јеремиќ (ВИДЕО)

Контроверзната водителка на телевизија „Пинк“, Јована Јеремиќ, на сите им е добро позната по своите настапи и испади во медиумите,...
Радио Милева

Од лошо-полошо: Љубовниот живот на турската актерка која важеше за исчезната по земјотресот е како сценарио од сериите во кои глуми

Турската актерка Џансу Дере за која деновиве се пишуваше и стравуваше дека е исчезната по земјотресот, а потоа беше најдена жива и здрава,...
Радио Милева

Цеца искрено за пријателствата: „Најлошо е кога ќе сфатиш дека залудно си се дал себе си“

Познато е дека Цеца Ражнатовиќ е многу приврзана за своите пријатели, а таа постојано изјавила и покажувала дека ги смета за свое семејство. Сепак,...
Радио Милева

Бугарската фолк ѕвезда Ивана признава: „На фотосесиите и видеата на бугарската естрада се’ е фотошоп“

Ова признание го даде фолк ѕвездата во нејзиното најново видео поставено на ТикТок. Пејачката објаснува дека на фотографија или клип...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ открива со кого најмногу се согласува во „Ѕвездите на Гранд“: „Доволно е само да се погледнеме“

Без влакна на јазикот откри што се случува зад сцената на „Ѕвезде Гранда“. Музичкото шоу „Ѕвезде Гранда“ со децении привлекува големо...
Радио Милева

Ријана за прв пат го покажа синот: Пејачката позираше со деветмесечниото бебе и ја воодушеви јавноста  (фото) 

Откако Ријана ја изненади публиката на настапот на Супер Боул и откри дека го чека своето второ дете, сега за прв пат го покажа деветмесечниот...
Радио Милева

Каролина е како нагазна мина: Само еден поглед на разголената интима на српската старлета и нема да ви остане многу што да бирате… сигурно ќе „експлодирате“ (ФОТО)

Атрактивната и провокативна српска старлета и модел Каролина одново ја сподели својата интима на Инстаграм. Овој пат во уште една ултрапровокативна...
Радио Милева

Познато е дека поради медицинска грешка Саша и Дејан Матиќ се слепи, но еве зошто одбиле операција која може да го врати видот

Најпознатите близнаци на српската музичка сцена Саша и Дејан Матиќ се родени на 26 април 1978 година во Дрвар. Бременоста на нивната мајка...
Радио Милева

Жешката србинка крена раце и покажа бујни силикони – Синди „Моделс“ грее и кога надвор е ладно (фото)

Популарната пејачка Ивана Стаменковиќ Синди секако важи за една од најатрактивните пејачки во Србија која секогаш се грижела за својот...