среда, 15 февруари 2023

Љубов и Секс

Го продолжува животот и согорува калории – причини зошто редовните интимни односи се добри за здравјето

Многу луѓе уживаат да водат здрав сексуален живот, бидејќи сексот прави да се чувствуваме задоволни. Придржувањето до редовен сексуален...
Радио Милева

Атрактивната „ураганка“го наполни кадарот на тренерот: Ивана Николиќ предизвика коментари додека вежбаше (фото)

Пејачката Ивана Николиќ јасно е дека држи до нејзиниотт изглед, а сега се појави видео кое предизвика лавина коментари. Пејачката била...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ за Денот на Вљубените во еротски стајлинг покажа дека има срца три: Две таму горе и едно меѓу нозе (ФОТО+ВИДЕО)

Теодора Џехверовиќ  одново ги вжешти социјалните мрежи, откако најпрвин се фотографираше во секси долна облека, а потоа и се појави...
Радио Милева

Радост во домот на Ана Кораќ – таткото на бебето ја изненади старлетата со подарок за „Денот на вљубените“ (фото)

Ана Кориќ, која е во деветтиот месец од бременоста и штотуку ќе се породи, на Инстаграм се пофали со подарок за Денот на вљубените. Нејзиниот...
Радио Милева

Аца Лукас спрема изненадување: Нова книга во која ќе обзнани со кои убавици од естрадата бил во врска (фото)

Пејачот Аца Лукас реши оваа година да заврши уште еден проект, поточно пишување на втора книга. Според медиумите, фолк ѕвездата ќе го...
Промотер

Игор Станоевски – Игимен во чест на татко му, заедно со Пијан Славеј ги вратија времето и спомените во – „Мисла од свила“ (АУДИО)

Младиот ликовен уметник, музички автор и гитарист, Игор Станоевски, алијас Игимен сними нова песна која е подготвена за радио промоција,...
Радио Милева

Златан Ибрахимовиќ скршeн пред камери: Опаката болест сега му зема уште една драга личност (фото)

Животот на Златан Ибрахимовиќ воопшто не беше лесен. На рана возраст го загубил братот кој починал од леукемија. Погоден од голема семејна...
Радио Милева

„Разводот е страшен, тешко се преживува“ – Нина Бадриќ никогаш поискрено не зборувала за нејзиниот пропаднат брак (фото)

Пејачката Нина Бадриќ Денот на љубовта го помина работејќи во Белград, а во таа прилика се потсети на нејзините емоции, но и на изборот...
Радио Милева

Јавноста ужасната од постапката на Пике кон синовите: Фановите сочувствуваат со Шакира – „Тој е страшен татко“ (видео)

Жерар Пике, Шакира и Клара Чиа Марти се вио фокусот на јавноста подолг временски период, а она што им се случува наликува на сапуница. Имено,...
Живот и Стил

Лесно и едноставно: Пет начини како да ги отстраните влакната на домашните миленици од мебелот и други површини

Сите сакаме домашни миленици, но ако имате проблем со нивното митарење, нема сомнеж дека понекогаш едноставно ја губите главата. Само...
Живот и Стил

Најдобриот рецепт за принцес крофни: Тестото е меко како памук, а полно со свиленкаст фил кој се топи во уста!

Правењето вистински принцес крофни бара трпение, но навистина вреди. Состојки за тестото: 300 мл вода, 100 мл масло, 140 гр брашно, 1 прашок...
Радио Милева

Полна уста: Звездан ја пушти Анѓела да се спушти подолу за сто посто обострано задоволство! (ВИДЕО)

По многубројните кавги, расправии и турбуленции, Звездан Славниќ и Анѓела Ѓуричиќ се помирија. Чинот на смирување кулминираше со интимна...
Радио Милева

Брутална трансформација на српскиот пејач: Фотографијата на Саша Ковачевиќ од соблекувалната ќе ве остави без здив (фото)

Пејачот Саша Ковачевиќ (37) многу се грижи за својот изглед, а судејќи по телото изгледа како да не излегува од теретана. Саша низ годините...
Радио Милева

Заврши потрагата по изчезнатата турска актерка Џансу Дере, а доволна беше само една снимка (видео)

Една од најпознатите турски актерки за која беше објавено дека е исчезната по земјотресот во Турција е жива, а тоа го потврди една видео...
Радио Милева

Емина Јаховиќ откри во која фаза е спорот со поранешниот сопруг, кој не плаќаше алиментација за децата (фото)

Познатата пејачка Емина Јаховиќ пред пет години реши да се разведе од пејачот Мустафа Сандал, а судскиот процес за алиментација се одолговлекува. Емина...