вторник, 14 февруари 2023

Радио Милева

Најпознатиот ријалити пар стави точка на долгата драма: Дејан и  Далила Драгојевиќ конечно потпишаа развод (фото) 

Дејан и Далила Драгојевиќ денеска требаше да се сретнат на третото закажано рочиште за разводот, а Драгојевиќ не ја криеше надежта дека...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ е на маки: Пејачката се исповеда дека „Ѕвездите на Гранд“ и создаваат проблем (видео)

Цеца Ражнатовиќ се труди да биде модерна и поинаква секој пат кога ќе се појави на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“. Иако не е лесно...
Радио Милева

Пејачката Јована Типшин го пријави бившото момче во полиција: Ја малтретирал со телефонски закани, следење, демнење пред врата…

Пејачката Јована Типшин во петокот го пријавила своето поранешно момче за малтретирање, дознава Телеграф.рс. Имено, Јована во пријавата...
Радио Милева

Нема шминка, но затоа на себе носи 60.000 евра: „Опуштено“ издание на Александра Пријовиќ кое не се заборава (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ  се вратила од настап во странство па, била фотографирана на аеродромот, а во таа прилика се прошетала...
Радио Милева

Ја гледавме во повеќе серии кои се прикажуваа и кај нас: Познатата актерка изчезна по земјотресот што ја погоди Турција (фото)

Турската актерка Џансу Дере (42), според турските медиуми исчезнала по силниот земјотрес што ја погоди Турција. Од актерката со денови...
Радио Милева

Вака ја дочекаа Милица Тодоровиќ кога се врати во родната куќа: Лола, Хана, Нора и Диди ја турнаа пејачката на земја (ВИДЕО)

Пејачката Милица Тодоровиќ е голем љубител на животни. Дури и кога го доби своето прво домашно милениче пред три години, можеше да се...
Радио Милева

„Гранд“ ѕвездата Зорана Миќановиќ со една фотографија ги стави сите во дилема: Дали пејачката се појави без гаќички на сцена? (ФОТО)

Откако се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ и стекна регионалната слава со хитот „Сиктер“, Зорана Миќановиќ напорно работи и ужива...
Радио Милева

Забот на времето е навистина суров: Погледнете како денес изгледа Ранду од серијата „Касандра“ (фото)

Серијата „Касандра“ е една од најгледаните латиноамерикански теленовели на сите времиња на овие простори, а речиси и да нема некој...