понеделник, 13 февруари 2023

Мегафон

По случаен пад од тераса или обид за двојно самоубиство почина скопскиот музичар Филип М. додека неговата девојка, Кристина Г. – пејачката на бендот „Bеrnays Propaganda“ се бори за живот

Вчера попладне пред зграда во центарот на Скопје биле пронајдени починат маж и тешко повредена жена. Двајцата претходно паднале  или...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ ја послуша другарка и како на едно момче да му се додвори, а тој потоа веќе никогаш не и се јави: „Сакав да се убијам“

Ќерката на Цеца, пејачката Анастасија Ражнатовиќ и откри на јавноста која е најглупавата работа што ја направила за да му се допадне...
Радио Милева

Ана Радуловиќ ја покажа новата фризура но, целото внимание заврши на нејзиното деколте (фото)

Водителката на Ред телевизија, Ана Радуловиќ е една од најатрактивните дами од  јавната сцена, а нејзината линија ја доведе до совршенство...
Радио Милева

Бугарската освојувачка на титулата „Мис силикон“ во жешка фотосесија: Јасмина Стоичкова – „пиштол гола“! (ФОТО)

Минатогодишната освојувачка на титулата Мис силикон во соседна Бугарија, старлетата Јасмина Стоичкова, сними нова фотосесија.Убавата...
Радио Милева

Доказ кој ја покажува вистинската состојба на Бритни Спирс – шокантните сцени ги загрижија сите (фото)

Бритни Спирс е снимена како вози во близина на нејзиниот дом во Лос Анџелес, по тврдењата дека нејзиното семејство и пријателите се...
Радио Милева

После три ќерки… Блејк Лајвли се породи во тајност, убавите вести ги сподели со една фотографија

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс тајно станаа родители на нивното четврто дете. Убавата актерка вчера се огласи на Инстаграм за да сподели...
Љубов и Секс

Зошто личноста за која сте заинтересирани не одговара на вашите пораки? Можно е да е до вашиот пристап

Можеби има логично објаснување, а можеби се сведува на погрешниот пристап кон целата ситуација. Испраќањето пораки на личноста за која...
Радио Милева

Наташа Шавија потсети зошто е „првокласна кучка“: Српската старлета има свое топлес музичко видео уште кога сите други беа закопчани до грло (ВИДЕО)

Старлетата и поранешна ријалити ѕвезда Наташа Шавија на социјалната мрежа Инстаграм објави жешко видео со кое по којзнае кој пат ја...
Љубов и Секс

Положбата на спиење ја открива состојбата на врската – зависност, доминација или вистинска љубов?

Дали љубовната врска е здрава и блиска или во неа постојат одредени проблеми, сето тоа може да се заклучи од позата во која спијат паровите… Ви...
Радио Милева

Беше презентерка на временска прогноза: Вака изгледаше Сања Кужет пред славата во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Сања Кужет е едно од најпрепознатливите ТВ-личности, може да се каже заштитен знак на најгледаното музичко шоу „Ѕвезде Гранда“, а иако...
Живот и Стил

Имате ли дупчиња на грбот? Овие луѓе се единствени и луѓето кои ги поседуваат имаат посебен дар (фото)

Многумина сметаат дека е среќа да се имаат вакви дупчиња, бидејќи го подобруваат изгледот на телото, а уште повеќе се забележуваат на...