петок, 10 февруари 2023

Радио Милева

Бака Прасе за него е „мало бебе“: Јутјуб каналот на Босанецот Омчо е на листата на 100 најгледани во светот, а тој секојдневно заработува вртоглава сума (ФОТО)

Босанецот Омер Надаревиќ од Бихаќ, попознат како Омчо, е на прво место на Балканот по број на следбеници и прегледи на YouTube. Според последните...
Радио Милева

Одлучиле да се преселат: Очајните родителите на Пике не сакаат да живеат во близина на Шакира (фото)

Домот што го имаат во Барселона всушност случајно се погодил веднаш до куќата на Шакира, а на  селидба помислиле  поради нејзиниот бурен...
Радио Милева

Цицлеста блондикна воведе нова дисциплина: Силиконската украинска инфлуенсерка Алена Омович топлес во теретана (ВИДЕО)

Жешката украинска Инстаграм сензација, старлетата Алена Омович повторно ги „разнесе“ социјалните мрежи, овој пат со клипче од теретана. Силиконската...
Живот и Стил

Според кардиолозите ова овошје е најлошо за срцето: Богато е со витамини и растителни влакна, но треба да го избегнувате

Одредени намирници можат да бидат лоши за вашето срце, а во продолжение на текстот дознајте кои се тие. На речиси секои 43 секунди некој...
Радио Милева

„Жено, дали си тоа ти ?“ Теа Таировиќ се појави во елегантна комбинација од која ќе се воодушевите (фото)

Популарната пејачка Теа Таировиќ го закажа нејзиниот прв голем концерт во Белград на Ташмајдан и по тој повод ги поканила новинарите...
Радио Милева

Беше најпознатиот радио и ТВ водител, ја откри Лепа Брена, создаваше ѕвезди иако мразеше народњаци: Се сеќавате ли на легендарниот Минимакс и неговата тажна судбина?

Еден од најпознатите водители Милован Илиќ – Минимакс почина на вчерашен ден,  9 февруари 2005 година. Веројатно беше најсаканиот Србин...
Радио Милева

Синди во мини бикини и поза која мами воздишки – поранешната членка на групата „Моделс“, замина да се сонча и ги „запали“ социјалните мрежи (Фото)

Ивана Стаменковиќ Синди важи за една од најатрактивните пејачки во Србија, а нејзината популарност не опаѓа од појавувањето во групата...
Радио Милева

Актерката Миша Бартон се исповеда: „На 19 години ми рекоа да спијам со Леонардо ди Каприо ако сакам успешна кариера!“ (видео)

Се појави видео на Миша Бартон (37) од 2005 година на кое таа тврди дека публицистот ја „присилил“ да спие со Леонардо ди Каприо, кој тогаш...
Радио Милева

Сандра жешка како Африка: Цицлестата српска пејачка во бикини мами од песочните плажи на Мајами (ФОТО)

Сандра Продановиќ, попозната како Сандра Африка, побегнала од студената Србија во Америка. Цицлестата пејачка моментално ужива во топлиот...
Радио Милева

Анабела Атијас во никогаш попровокативно издание- пејачката едвај успеа да го смири жешкото мини фустанче (фото)

Анабела Атијас е вистински пример дека жените можат да изгледаат беспрекорно и во својата петта деценија, па не е чудно што во одличното...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ живее во замок, а погледнете како изгледа домот каде живеат нејзнините родители (фото)

Колку човек успеал во животот најдобро кажува колку го ценат во родниот град, а сите немаат ништо друго освен пофални зборови за Драгана...