четврток, 9 февруари 2023

Радио Милева

„Викајте пожарна“… да ја гаси атрактивната „Гранд“ водителка: Маја Ненадиќ ги запали социјалните мрежи (ФОТО)

Атрактивната водителка на емисијата „Гранд Магазин“, Маја Ненадиќ реши да направи мала пауза и да се одмори на атрактивна и сончева...
Радио Милева

„Изгубив рамнотежа “ – Кристина Раденковиќ ги скрши двете раце, а сега ги откри деталите од несреќата (фото)

Водителката на квизот „Слагалица“ Кристина Раденковиќ неодамна доживеа несреќа на скијање во Франција и во таа прилика ги скрши двете...
Радио Милева

Анѓелка Прпиќ раскажа како изгледа една нејзина посета кај психотерапевт, а акцентираше и на најважниот дел од сеансата

Српската актерка Анѓелка Прпиќ е во центарот на вниманието на јавноста уште од моментот кога се шпекулираше дека чека дете со најдобриот...
Љубов и Секс

Психолозите советуваат: Како побрзо да го преболите раскинувањето и што мора да направите веднаш?

Познато е дека периодот по раскинувањето и самото закрепнување е тежок за многу луѓе, па може да потрае и до неколку години. Според една...
Живот и Стил

Многу тазе родители се среќаваат со овој проблем- важни совети за „осип од пелени“ кои мора да ги знаете

Многу родители се среќаваат со осип од пелената кај бебето. Педијатарот д-р Шрути Натвани за „Сан“ (The Sun) објаснува дека има многузабуни...
Радио Милева

Ања Бла, девојката на најпознатиот српски јутјубер Бака Прасе славеше роденден: „Порно индустријата плаче за тебе“ (ФОТО)

Ања Благојевиќ, попозната како Ања Бла, има речиси милион следбеници на социјалните мрежи Инстаграм и ТикТок, а вниманието на пошироката...
Радио Милева

Ќерката на познатиот пејач има само 18 години, а веќе премногу смени па, прави и нови корекции на естетските интервенции (фото) 

Ќерката на легендарниот пејач Харис Џиновиќ и модната дизајнерка Мелина Џиновиќ не престанува да ја интригира јавноста. Откако донесе...
Радио Милева

Џани Алиоски лично купуваше облека за настраданите во Турција: „Секоја чест, ти голем човеку“! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгијан Алиоски, кој во моментов игра за турскиот фудбалски гигант „Фенербахче“, покажа дека...
Радио Милева

Стоја го смени имиџот – погледнете како изгледа сега , а еве од кого ја позајмила идејата (фото)

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја присувствуваше на снимањето на емисијата „Гранд шоу“ и ја покажа нејзината нова фризура, а многумина...