вторник, 7 февруари 2023

Љубов и Секс

Кобни грешки по раскинување: 2 работи кои не смеете да ги правите ако сакате да се смирите со партнерот

Иако за некои раскинувањето е знак за конечен крај на врската, за некои дами ова е можност „дополнително да работат“ за да го вратат...
Живот и Стил

Овој збор родителите не треба да го кажуваат по разводот: Звучи точно, но децата го сфаќаат сосема поинаку

Разделбата на семејството е многу болно искуство за секое дете и нема сомнеж дека давате се од себе за да му олесните на вашето малечко....
Вистаграм

Генијален ноќен клуб во Будимпешта: Култно место во срцето на Унгарија кое мора да го посетите (фото)

Добрата забава, релативно ниските цени, одличната храна и лежерноста што владее со градот се она што ја одликува Будимпешта. Оваа дестинација...
Радио Милева

„Каква катастрофа на овој студ“, „Го молиме Бога за милост“: Турските ѕвезди во страв и паника по страшниот земјотрес

Турција  ја погоди силен земјотрес со јачина од 7,8 степени. Бројни турски ѕвезди се огласија на социјалните мрежи и им понудија поддршка...
Радио Милева

Спиела на поткровје и живеела во скромна куќа: Еве каков живот водела Кејт Мидлтон пред да се омажи за кралот (фото)

Минатата година, принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, и нејзиното семејство се преселиле во новата семејна куќа со четири спални соби, „Аделаиде...
Радио Милева

Познатата старлета и ТВ водителка Даниела Чавез има најсекси одраз во огледало на светот, особено ако погледнете во она што и се наѕира под комплетот (ФОТО)

Популарната старлета и ТВ водителка Даниела Чавез повторно успеа да привлече вниманието кон себе. Секасапилната Чилеанка, кој имаше...
Радио Милева

Џанлука Ваки и подари луксузен автотомобил, а цената вистинска ситница, цели 200 илјади долари (видео)

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки ја изненадил својата сопруга Шерон за нејзиниот роденден, а сето тоа во договор со неговата тригодишна...
Радио Милева

Синди е сега вистинска „бомба“, а вака изгледаше во младоста без 400 кубика во градите и со тенки усни (фото)

Поранешната манекенка Ивана Стаменковиќ Синди (43) на млада возраст влезе во светот на шоу бизнисот, но денес изгледа сосема поинаку...
Радио Милева

Аца Лукас проговори за неговата најмала ќерка Викторија: „Имам четири деца, но најмногу ја сакам неа“ (фото)

Фолк пејачот Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, има четири деца, но не може да сокрие дека неговата најмала ќерка Викторија...