среда, 1 февруари 2023

Живот и Стил

Докторите предупредуваат дека можете да станете зависни од трчање – посебно ако спортувате за да побегнете од проблемите

Џогерите кои рекреативно трчаат по улиците за да ги избегнат своите проблеми би можеле да бидат изложени на ризик да развијат зависност...
Живот и Стил

Овие симптоми не смеете да ги игнорирате: Ракот на белите дробови е страшна болест – и непушачите се во опасност

Доколку ги почувствувате овие симптоми, никако немојте да ги занемарувате! Иако пушењето се смета за главен виновник во 85% од случаите...
Радио Милева

Шијан објави емотивна фотографија од семејниот дом:  Бојана во прегратки го држи нивниот новороден син Вукан (фото) 

Бојана Шијан пред повеќе од 15 дена се породи по втор пат и на свет донесе момче на кое родителите му го дадоа името Вукан, а Мирко Шијан...
Радио Милева

Истражувањата покажаа: Во Македонија најпопуларен изведувач е Војаж, а најслушана песна има Теа Таировиќ

Liberty Games неодамна на својата веб-страница ја објави листата на најслушаните музичари во светот за изминатата 2022 година. Liberty Games до резултатите...
Љубов и Секс

Пет најчести причини зошто атрактивните луѓе се слободни! На повеќето им изгледаат страшно

Момците стануваат нервозни кога разговараат со згодни жени, а девојките бараат мажи со просечен изглед од страв да не бидат изневерени. Нивната...
Љубов и Секс

Тивкиот секс ја убива страста: Четири причини зошто „валканиот разговор“ е задолжителен во кревет

Научниците тврдат дека има причина зошто валканиот разговор е толку ефикасен во кревет. Затоа, погрижете се да бидете погласни во спалната...
Радио Милева

„Тоа ме смени и никогаш не сум го заборавила“ – еве какво еротско искувство доживеала Памела Андерсон (фото)

Памела Андерсон напиша бомбастични мемоари „Love, Pamela“, кои беа објавени на 31 јануари, во кои таа дава интимен увид во нејзиниот живот....
Радио Милева

Пејачката која денес мами воздишки вака изгледала како дете: Елена Китиќ уште како тинејџерка била „опасна фраерка“ (ФОТО)

Елена Китиќ денес важи за една од најатрактивните пејачки од помладата генерација. Наголемо се зборува за естетските корекции кои ги...
Радио Милева

Дарко Лазиќ повторно изненади со нова тетоважа – покрај ликот на Ал Пачино, пејачот направи уште една (фото)

Популарниот пејач Дарко Лазиќ замина на турнеја во Америка, а таму одлучил  да го посети тату мајсторот и  да направи уште неколку тетоважи....
Радио Милева

По тепачката со сестра и Едита, Инди во нова неволја: Пејачката фатена без возачка, казната парична или затвор и нова забрана (ФОТО)

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди утрово била запрена од сообраќајната полиција по што и е поднесена и е прекршочна пријава за возење...