февруари 2023

Радио Милева

Пејачката Ивана Круниќ носи панталони за секоја прилика: Сепак, најрадосни се мажите кога ќе ја видат целата слика (ФОТО)

Некогашната членка на групата „Луна“, пејачката Ивана Круниќ покрај пеењето остана запаметена и по учеството реалното шоу „Задруга...
Радио Милева

Раста снима филм за својот живот: Раперот признава дека најтешка му била сцената на неговото апсење (фото)

Како бомба одекна веста дека раперот Стефан Ѓуриќ Раста решил да сними филм по мотиви од неговиот живот. Раперот во разговор за медиумите...
Радио Милева

Никому не му е јасно што мислеше Бред Пит кога го облече ова: „Вака изгледа кога ќе те стигне средовечна криза“ (фото)

Бред Пит (59) со своето најново модно издание предизвика многу коментари на социјалните мрежи. Актерот се појави во Њујорк на снимањето...
Радио Милева

Помалата сестра на покојната Ксенија Пајчин ја интересира шоу-бизнисот: Дали Миа е подготвена да вплови во естрадните води? (ФОТО)

Атрактивната Миа Пајчин е новото заштитно лице на  брендот „The Babe Dynasty“. Поточно, таа е заштитно лице на урбаната „улична“ колекција...
Радио Милева

Екс-девојка на Леонардо ди Каприо ги шокираше следбениците: Тешко можеа да им поверуваат на очите дека вака изгледа само шест дена по породување (фото)

Манекенката Кендал Шулер се сликала со бебето во рацете и предизвика бурни реакции кај обожавателите. Кендал ја покажа својата фит...
Радио Милева

Го паметите ли „Папагалот“ кој пееше „Цело село шмрка бело“: ДЈ Крмак стана познат по кич имиџот и своите техно-фолк хитови, а денес е „крал на бакшишот“ (ВИДЕО)

Роден е 1968 година во Бања Лука, многу рано влегол во светот на музиката, а во една прилика рекол дека имал само 13 години кога за првпат...
Радио Милева

Дарко Лазиќ продолжува да „дивее“ со автомобилот: Пејачот повторно возел без возачка дозвола?! (фото)

На пејачот Дарко Лазиќ во 2013 година трајно му беше одземена возачката дозвола, но тој  одвреме-навреме беше зад воланот без разлика...