петок, 27 јануари 2023

Живот и Стил

Го знаете ли правилото „5,5 сантиметри“? Едноставен трик со кој ќе дознаете дали ви одговара кратка коса

Ако некогаш сте се запрашале која должина на коса најмногу одговара на вашето лице, ви претставуваме практично математичко решение. Тоа...
Радио Милева

Водителката на црвениот тепих на МАЦ наградите ги „сликаше“ гаќичките: На Уна Сениќ меѓуножјето, за момент повозбудливо од доделувањето? (ФОТО)

Уна Сениќ беше една од презентерките на церемонијата на музички награди (MAC) организирана од Skymusic. Водителката разговараше со познатите...
Радио Милева

Андреа се соблече: Бугарската пејачка за роденденот се сликаше без гаќички, ама не покажа дали гола и го прослави? (ФОТО)

Една од најпознатите бугарски фолкерки Андреа се фотографирала без гаќички во две последователни фотосесии. Пејачката најпрвин на ...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ не се двоуми јавно да го сподели нејзиното мислењето, па испрати брутална порака: „Колку сте одвратни и злобни…“ (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ е позната како личност која нема влакна на јазикот, а овој пат збесна како рис и испрати брутална порака. Шерифовиќ, ...
Радио Милева

„Ништо не ме прашаа “- Бранка Соврлиќ откри шокантни детали од почетокот на нејзината кариера (фото) 

Пејачката Бранка Соврлиќ се отвори  и проговори за почетокот на нејзината кариера, а во таа прилика истакна дека нејзиниот пат во поп...