четврток, 26 јануари 2023

Радио Милева

Тешко да го познаете: На Милан Станковиќ му зажали душа за кафеана, па отиде да ја слуша Весна Змијанац (фото)

Пејачот Милан Станковиќ извесно време не се појавува во јавноста и ретко објавува фотографии на социјалните мрежи, а во екот на популарноста...
Мегафон

„Скутина, фута, бовча, диљка“: Мултимедијална изложба на етнокореологот Бојан Петковски во Центарот за култура во Куманово

Во Фоаjето на Центарот на култура „Трајко Прокопиев“ денеска во 13 часот ќе биде отворена мултимедијалната изложба „Скутина, фута,...
Радио Милева

Каква Теа Таировиќ, каква Карлеуша, како Ивана Кнол ниту една „не меша“: Хрватската убавица е ретка сорта, „меша“ како миксер за торта!

Поранешната „Мис на Хрватска“ – Ивана Кнол се здоби со сериозна популарност за време на Мундијалот, појавувајќи се на стадионите...
Радио Милева

Бресквица не го пушта згодниот полицаец – заљубениот пар се повози со бесниот автомобил (видео)

Младата пејачка Анѓела Игњатовиќ Бресквица по раскинувањето со раперот Михаил Веруовиќ Војаж, среќата ја најде покрај згодниот полицаец...
Радио Милева

Емина Јаховиќ се појави на MAC наградите и јавно потврди дека е заљубена, а кога ја прашаа за Мустафа Сандал…

Емина Јаховиќ се појави во МАC, а пред припадниците на седмата сила го покажа новото издание. Според многумина, убавата пејачка никогаш...
Радио Милева

Српската инфлуенсерка Марија Радовиќ раскажа каков пекол доживеала на еден роденден: „Ми ставија дрога во пијачката“ (ФОТО)

Српската инфлуенсерка Марија Радовиќ со своите следбеници на Јутјуб ја сподели приказната за, како што вели, некој наводно и истурил...
Радио Милева

Марина Висковиќ се соблече во Дубаи: Пејачката додека позира онака разголена на песокот, ќе ви го качи притисокот (ФОТО)

Марина Висковиќ пред неколку дена замина на одмор во Дубаи, па ја искористи можнста на сите да им покаже колку е телесно надарена и со...
Радио Милева

Во новиот документарец Памела Андерсон открива: „Соседот ме силуваше на 12 годишна возраст, а дадилката ме злоставуваше!“ (видео)

Канадско-американската актерка и најпознатата Плејбој зајачица Памела Андерсон (55) откри дека се обидела да ја убие својата дадилка...