среда, 25 јануари 2023

Промотер

Група „Милениум“ ве води на музичка прошетка низ Битола со нивната серенада – „Ќе те шетам по Широк Сокак“ (ВИДЕО)

Битолската  група „Милениум“ која постои веќе 20 години на сцената во овој регион,  направи песна автентична за овој крај, песна на...
Радио Милева

Секоја година за роденденот сестра му Дора ја подготвува неговата омилена торта: „Секој твој роденден Тоше е наша воздишка“ (ФОТО)

Да беше жив, денес Тоше Проески ќе наполнеше 42 години. На денот на неговиот роденден секоја година во семејството во Крушево се подготвува...
Љубов и Секс

Љубовна врска на работа– добро или лошо за вас? Тројца од четири луѓе имале афера со колега/колешка

Во времето кога луѓето поретко излегуваат на состаноци, а сè повеќе инсталираат апликации со помош на кои можат да го најдат потенцијалниот...
Радио Милева

Сопругата на Љуба Перуќица има раскошна предница: Бившата водителка Катерина Колозеус покажа зошто на пејачот му прија што ја избрал неа место Прија (ФОТО)

Многу мажи не остануваат рамнодушни на изгледот на поранешната водителка Катарина Колозеус. Особено кога сопругата на фолк пејачот...
Радио Милева

Игор Џамбазов со емотивна прошетка по сеќавањата на денот кога татко му – маестро Александар Џамбазов почина: „Медиокритетите и понатаму ни диригираат по сопствени партитури, а ние божем одбиваме да свириме фалш“

Македонскиот мултиталент, актер, водител, пејач, писател, шоумен… и што ти уште не, Игор Џамбазов, имаше причина за двојна тага. Онаа...