петок, 13 јануари 2023

Радио Милева

Некои жени никогаш не би ја шишале косата така: Милена Радуловиќ има нова фризура поради која изгледа многу помлада (фото)

Младата актерка многу често е една од главните теми кога е модата во прашање. Актерката Милена Радуловиќ реди успеси на деловен план,...
Радио Милева

Jа нарекуваше сестра, а потоа стана немилосрден: Хари напишал неколку грди работи во неговата книга за Кејт Мидлтон (фото)

Што рекол принцот Хари, војводата од Сасекс, за снаата Кејт Мидлтон во своите мемоари? Многу, можеби дури и повеќе отколку за  татко му...
Радио Милева

Нада Топчагиќ отворено и без комплекси: „Кај Кинезите купувам на кило и носам користена облека“

Пејачката Нада Топчагиќ, освен по песните, на јавноста со години е позната и по својата екстравагантна облека. Нејзините стајлинзи секогаш...
Радио Милева

Ксенија Кнежевиќ уште како дете ја воодушеви пубиката, а на првото телевизиско појавување е заедно со нејзиниот татко (видео)

Пејачката Ксенија Кнежевиќ, ќерка на пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез, пред дваесет години се појави во емисијата „Магазин ИН“ и пееше на...
Радио Милева

Видео од пред 20 години: Јана Тодоровиќ со витко тело и во проѕирен фустан – тешко дека би ја препознале (фото)

Пејачката Јана Тодоровиќ може да се пофали со кариера која трае над 30 години, а сега се појави фотографија од настапот на Јана на која...
Радио Милева

Живееше и умре како ангел: Ги создаде култните „Шарло акробата“ и „ЕКВ“, сите го знаеја како ВД, а на крај заврши осамен, напуштен и тажен, заборавен од сите… (ФОТО)

80-тите години на минатиот век во Југославија дефинитивно беа одбележани со „новиот бран“ во рок ен рол музиката,  уметноста, субкултурата...
Радио Милева

„Точно е, потпишав договор“: Оваа старлета наскоро влегува во „Задруга“ и на многумина ќе им ги замрси конците (фото)

Викторија Вики Митровиќ, поранешен член на „Задруга“, откри дека неодамна потпишала договор со „Задруга 6“ и дека се подготвува да...
Радио Милева

Секој кој ги гледал, кај нив видел га*иња за медал: Овие познати српски пејачки, старлети и останати убавици не жалеле пари за добијат совршени задници (ФОТО)

Совршениот задник е сон за многу жени. И познатите дами не штедат пари за да ги направат своите задници заоблени, цврсти и затегнати....
Радио Милева

„Отсекогаш сум била се*с бомба“- Јована Јеремиќ со мрежести чорапи и мини здолниште на фотографија од времето кога била студентка (фото)

Водителката Јована Јеремиќ често го привлекува вниманието на јавноста со смелите комбинации на облека и поради нејзиното однесување,...
Радио Милева

Бритни Спирс тотално одлепи: Пејачката го изгуби компасот, а од фотографиите фановите сметаат дека и треба помош (фото)

Планетарната популарна пејачка Бритни Спирс очигледно целосно го изгубила компасот, па со секоја нова изјава или објава на социјалните...