среда, 4 јануари 2023

Живот и Стил

Посни чоко коцки: Мек колач прелиен со чоколадна глазура – вкусен десерт на кој нема да му одолеете

Чоколадните колачи и торти спаѓаат во најомилените десерти, а во текот на постот луѓето често мислат дека мора да се откажат од вкусните...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ на новогодишен дочек се појави полугола: Сите погледи вперени во градите на српската стралета (ФОТО)

Старлетата Тамара Ѓуриќсе појавила  на новогодишната реприза во еден познат хотел во Белград, каде гостите за „патерица“ ги забавувала...
Радио Милева

Анџелина Џоли има ново момче: Може да му биде мајка на младиот актер кој воопшто не личи на нејзините претходни фраери (фото)

Холивудската актерка Анџелина Џоли се фотографираше со актерот Пол Мескал, кој е 21 година помлад од неа. Британските медиуми тврдат...
Радио Милева

Слоба Радановиќ повторно спаси човечки живот: Момчето лежеше покрај патот, а никој не застанува да види дали е жив!? (ФОТО)

Пејачот Слоба Радановиќ важи за еден од најхуманите луѓе на естрадата, па на своите следбеници на социјалните мрежи им откри дека повторно...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ му помогнала на познатиот пејач на почетокот од неговата кариера, а тој тоа никогаш нема да и го заборави

Пејачката Драгана Мирковиќ зад себе има успешна кариера која трае веќе неколку децении, а позната е и по тоа што несебично помага на...
Радио Милева

Јована Јеремиќ ја надмина и Карлеуша: Водителката „пиштол гола“ ви ја честита Новата 2023 година со специјална порака (ФОТО)

Новогодишните честитки за сите нас се вообичаена работа, особено сега кога постојат социјалните мрежи преку кои и побргу и полесно...