јануари 2023

Мегафон

Украина и годинава најсериозен кандидат за победа на „Евровизија“: Дуото „Творчи“ и нивното „Челично срце“ убедливо водат на обложувалниците

Украина пред повеќе од еден месец го избра својот претставник на Евровизија 2023, а оваа година натпреварот се одржа во засолниште во...
Радио Милева

Маријана Зоњиќ на Тик Ток со својот еротско-танчерски перформанс, месечно заработува повеќе отколку некои други на „Онли фанс“ (ФОТО + ВИДЕО)

Маријана Зоњиќ, познатата ријалити старлета, пејачка и поранешна учесничка во „Задруга“, наводно за само пет часа во живо на Тик Ток...
Љубов и Секс

Не е расположена за акција? Истражување покажало дека ова е причината за лошите интимни односи

Истражувањата покажале дека жените кои имаат проблеми со спиењето имаат помала желба за секс и потешко ја достигнуваат кулминацијата. Истражувањата...
Радио Милева

Обожавателите сметаат дека е собршен избор: Еве кој ќе го глуми Мајкл Џексон во новиот биографски филм (фото)

Џафар Џексон е избран да го глуми својот славен чичко Мајкл Џексон во нов биографски филм, што ќе го режира Антуан Фукуа. Внукот на покојниот...
Радио Милева

Со нивниот однос ги рушат сите табуа: Поранешната и сегашната девојка на атрактивниот актер во прегратка (фото)

Манекенката Миранда Кер и актерот Орландо Блум се разделија во 2013 година и секој тргна по својот пат. Двајцата се во брак три години...
Радио Милева

Бившиот сопруг и се ожени, а пејачката ниту еден маж ни да ја погледне: Ана Кокиќ „остана сува“ – во последно време никој не ја ни „мува“ (ФОТО)

Пејачката Ана Кокиќ пред четири години се разведе од ватерполистот Никола Раѓен со кој ги има ќерките Нина и Теа, а по пропаѓањето на...
Радио Милева

Едита на столбот на срамот – тепачката со сестра си ја спореди со физичката пресметка меѓу принцот Вилијам и Хари (фото)

Сестрите Едита и Инди Арадиновиќ имаа жестока пресметка, а видеото од тепачката се рашири во јавноста. Имено, тие двете  се туркале,...
Радио Милева

Силиконите на изволте: Станија ги спушти хеланките, но ја поткрена и маичката (фото)

Станија направи хаос со последната објава на социјалните мрежи, додека едни го фалеа нејзиното извајано тело, други и велеа дека претерала. Добројевиќ...
Радио Милева

Роналдо и го упропасти роденденот на Џорџина: За ова сериозно му забележа, а камерите тоа го забележаа (видео)

Џорџина Родригез го прослави својот 29-ти роденден во луксузен ресторан во Ријад, но забавата и ја расипа нејзиниот свршеник, фудбалерот...