петок, 30 декември 2022

Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од бремената Богдана – еве како изгледа снаата на Цеца во петтиот месец (фото)

Вељко Ражнатовиќ не крие дека ужива во улогата на татко и сопруг, и често на социјалните мрежи споделува интимни моменти од дома, на...
Радио Милева

„Не сум толку глупа да не сфатам што се обидуваат“: Александра Младеновиќ не можеше да молчи за врската во Исак и за додворувачите

Александра Младеновиќ сподели дека претходната година не и била воопшто лесна, а сега откри и зошто. – Нека помине оваа тешка 2022 година...
Радио Милева

Гоца Божиновска ја коментираше неправдата што ја трпи со години – сите запоставени, а само истите неколку пејачки пеат за празниците (фото)

Од пред извесно време во јавноста се шпекулира дека познати личности земаат пари за да гостуваат во емисии, а особено на мета е Нада...
Радио Милева

Милена Антовска пред Нова Година има специјален повод за двојно славје заедно со нејзината мајка: Роденден е денот што го чекаме цела година, а пензија цел работен век (фото)

Познатата водителка Милена Антовска- Станковска која ги расонува верните гледачи на утринската  програма на Kанал 5 телевизија, секогаш...
Радио Милева

Накова ја испраќа 2022 во свој стил: Најжешкото од изминатите 12 месеци за уште пожесток почеток на Новата 2023-та (фото)

Ако изминатите години можевме да погледнеме жешки празнични фотографии од разголените Македонки меѓу кои беа пејачки, водителки, манекенки,...
Промотер

Игор Џамбазов и Гуру Харе покажаа како би звучело кога Пепи Бафтировски и Гери Мур би седеле на иста маса и би ја напишале легендарната – „Заветна“ (ВИДЕО)

Однеодамна во радискиот етер може да се слушне нова, овој пат во многу поинаква верзија на антологиската патриотска фолк балада  „Заветна“, која...