четврток, 29 декември 2022

Радио Милева

Српската рок икона доживеала тешка повреда: Слаѓана Милошевиќ се здобила со скршеници на двете раце (ФОТО)

Александра Слаѓана Милошевиќ пред неколку недели доживеала тешка несреќа, кога паднала и ги скршила двете раце. Познатата поп-рок пејачка ...
Радио Милева

Се извинувам ако претерувам, но мислам дека секогаш сум во право – вака Цеца ги сумираше впечатоците од годината што заминува (фото)

Цеца Ражнатовиќ во новото издание на емисијата „Премиера“ ги сумираше впечатоците од годината која веќе за неколку часа е при крај ...
Радио Милева

Јована Јеремиќ во најжешкото издание досега: Водителката се пресоблекуваше, но вратата од кабината и направи „проблем“ (фото+ видео) 

Водителката Јована Јеремиќ ја шокираше јавноста со нејзиното појавување во бутик. Јелена и Милан Динчиќ неодамна отворија бутик, а...
Промотер

Кога сенките ќе почнат да танцуваат, Андријана Јаневска никој така не може да ја придвижи – „Као ти“ (АУДИО)

Андријана Јаневска е една од оние македонски муззчки уметници која својта креативност, умешност и знаење ја рапределила на неколку...
Радио Милева

Пукна тикватa по неполн месец: Фаталната манекенка го напушти поранешниот на Ким Кардашијан – уловена како се бакнува со друг (фото)

Актерот Пит Дејвидсон (29) и актерката Емили Ратајковски (31) се разделија по врската помалку од еден месец, изјави извор за „Page Six“. Пит...
Радио Милева

Подароците товарени на трактор заедно со Дедо Мраз: Сватовите на Цеца и Гоца Божиновска квалитетно се потрошија за внуците (фото)

Мајката и таткото на Богдана Родиќ вчера им приредија новогодишно изнанадување на своите внуци Жељко и Зоран. Бабата и дедото од Титл...
Радио Милева

Фотографија од пред 32 години:  Леа Лиш  после хируршките интервенции личи како да е мајка на самата себе (фото)  

Леа Киш, познатата српска водителка, која со години е присутна на малите екрани, па се чини дека отсекогаш изгледала како денес. Сепак,...