среда, 28 декември 2022

Лице в Лице

Таско долго ја криеше врската, не објави слики од венчавката, ама јавно призна: „Летово се оженив“ (ВИДЕО)

Музичарот Христијан Тасковски – Таско се ожени летово по три и пол години врска. За бракот знаеја само најблиските, оти тој до сега јавно...
Радио Милева

Гранд ѕвездата викендов пееше во Скопје: Само еден поглед на Теа Стошевска од птичја перспектива ќе ве фасцинира што тоа во деколтето и „плива“ (ФОТО)

Атрактивната пејачка Теа Стошевска и стана позната на пошироката јавност по своите настапи во регионалното музичко талент шоу, „Ѕвездите...
Радио Милева

Зејна гради кариера во предизвикувачки изданија: Младата пејачка во секси стајлинг налик на Карлеуша (ФОТО)

Атрактивната поп-пејачка Зејна Муркиќ реши да ја гради својата кариера така што покрај песните ќе и се претставува на јавноста во се...
Радио Милева

Многумина ги нарекуваат „Милионерки од кал“: Еве кои познати пејачки имаат живот како од бајките но, малкумина знаат низ што поминале

Многу познати дами од Србија имале тешко детство и воспитување во тешка сиромаштија.Често им недостасувале многу работи, а некои немаале...
Радио Милева

32 годишната актерка почина од бактериска сепса, а причината што довела до тоа за могумина е застрашувачка (фото)

Јужноафриканската актерка и модел Чарлби Дин која глумеше во „Триаголник на тагата“, оваа година неочекувано почина во август во Њујорк...
Радио Милева

Мили се стави на празнична пауза и замина на уживање со семејството на егзотична дестинација (фото)

Александар Милиќ Мили, член на жирито на „Ѕвезде Гранда“ ужива со семејството во Тајланд, од каде редовно ги информира своите следбеници...
Радио Милева

Калиопи славеше роденден: На дамите не им се бројат годините, ама затоа им се бројат желбите и остварувањата… а таа на животот преблагодарна! (ФОТО)

Роденден е денот што го чекаме цела година… Барем додека сме деца, кога сме без грижи, обврски, секирации, растежи и падови… Онакви...
Радио Милева

Се шушка: Пејачката и подлегна на зависноста, но сега се решила да побара помош за одвикнување од наркотици

Во српските медиуми се појави шпекулација дека една од пејачките на која не и се споменува името е навлечена на дрога. Познатата пејачка...
Радио Милева

Цеца во библиотека со аутфит како за во дискотека ја „разгоре“ фантазијата на сите читатели (фото)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ пред празниците ги почести следбениците, со елегантна комбинација, а со своето издание ги „фрли“...
Радио Милева

„Многу е тешко“: Никој не очекуваше дека Ким Кардашијан ќе сподели нешто вакво за нејзиниот екс- сопруг и за децата

Ким Кардашијан одлучи да си ја отвори душата и да раскаже колку и е тешко да се грижи за нивните четири деца со поранешниот сопруг Канје...
Радио Милева

Актерката долго ја премолчуваше нивната романса – овој познат актер беше најголемата љубов на Сека Саблиќ (фото)

Актерката Сека Саблиќ на 34 години го роди синот Стефан од брак со маж за кој никогаш не зборувала. Сепак, тоа никого не изненадува со...