вторник, 27 декември 2022

Љубов и Секс

Мажите откриваат шест нешта кои им ја убиваат желбата за секс – жените постојано ги повторуваат овие грешки

Британскиот сексолог Трејси Кокс прашала неколку мажи од различна возраст и брачен статус што ги одбива кај жените кога станува збор...
Живот и Стил

Завиткајте ги подароците без селотејп и панделки: Испробајте го методот кој го освои светот и имајте уникатни подароци!

Времето на празници и подароци се ближи, што значи дека е време и за завиткување подароци за претстојните празници. Со малку труд, можете...
Радио Милева

Тамара во секси долна облека се најде во неволја во бањата: „Дали може некој да ми помогне, да ми го одзатне… одводот“? (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка Тамара Бојаниќ не престанува да им се претставува на своите следбеници на социјалните мрежи во се попровокативни...
Радио Милева

Хрватската старлета е во врска со млад српски бизнисмен и не само тоа… Ива Гргуриќ е во блажена состојба! (ФОТО)

Ива Гргуриќ, како што дознава српски „Курир“ од извор близок до старлетата, е во блажена состојба и чека бебе со белградскиот бизнисмен...
Радио Милева

„Снимањето секс – сцени со Џенифер беше мачење“- Славниот актер проговори за интимните кадри со Анистон (фото) 

На Џејк Џиленхал многумина му позавидуваа што снимаше интимни сцени со убавата Џенифер Анистон за потребите на филмот „The Good Girl“, но...
Радио Милева

Поранешниот пријател на Цеца откри зошто мајката на Гудел не ја сака Анастасија и од што зависи нејзиниот брак со Немања

Конфликтот меѓу Анастасија и Оливера Гудељ се уште е една од главните теми. И секој има свое мислење за неа, вклучувајќи го и модниот...
Радио Милева

Милица наместо Милица: Една позната пејачка ја менува другата во главната улога во втората сезона од серијата „Певачица“ (ФОТО)

Милица Павловиќ, која во првата сезона ја играше Ивана во серијата „Певачица“, во второто продолжениие ќе ја игра нејзината колешка...
Радио Милева

И јавноста знае да претера: Ким Кардашијан за првпат сакаше да биде скромна, но и така не им удоволи на следбениците (фото)

Ким Кардашијан традиционално го слави Божиќ во својот дом, а како и секоја година, старлетата го уредува по нејзин вкус. Меѓутоа, оваа...
Радио Милева

„Таа мене сакаше да ми подари заби, а јас нејзе гради“: Водителот е во љубов со 25 години помлада, а ова се деталите од нивниот брак (фото)

Зоран Пејиќ Пеја и убавата бринета се венчаа пред три години на Ибица и оттогаш уживаат во секој момент од заедничкиот живот. Пеја истакна...
Радио Милева

На само неколку дена до Нова Година на скопскиот плоштад (не) се знае кој ќе настапува: Неофицијално – Елена Ристеска, Дупер, Саут парк, фолкерите од Мерак меана…

На само неколку дена пред Нова година, скопската градоначалничка Данела Арсовска не се појавува пред медиумите, бега од камерите и не...
Радио Милева

Влезе во историја, па падна во канџите на дрогата: Еве каде е денес и како изгледа прочуениот Кевин од „Сам дома“ (фото)

Кевин Мекалистер одлично го отигра слаткиот мал русокос, кој во тоа време имаше десет години, Меколи Калкин. Првите две филмски продолженија...