сабота, 24 декември 2022

Радио Милева

Мама Сара Мејс му овозможи невидена уживанција на своето бебе, а и останатите мајки ќе посакаат вакво нешто за своето малечко (фото)

Сара Мејс откако се породи стана ултра активна мајка и тоа со дуплирани обврски на две деца – малата Илина и бебнцето Кирил. Секој од...
Радио Милева

Тешко на оние што ќе се нафатат на друштвена игра со Катарина Ивановска – ривалка од која треба да се чуваш – еве и зошто… (фото)

Таа е згодна и убава, харизматична… се вика Катарина Ивановска, позната убавица за чие име се слуша и надалеку. Оттука тешко кој би...
Радио Милева

Две лица на фитнес инструкторката Ана Стојанова на Занзибар: Едното мајчинско, а од она другото, секое вистинско машко очи да не одвои… просто да посакаш „да те посвои“ (ВИДЕО)

Најпознатата македонска фитнес инструкторка и мотиватор за здрав живот Ана Стојанова,  среде зима, непосредно пред Нова Година,  деновите...
Радио Милева

Снеже Велков на бензинска го загуби трпението, без да го знае правилото: „Не мрдај дур не платиш!“ (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и најпозната пилатес инструкторка Снеже Велков која многу често знае на социјалните мрежи да сподели некоја...
Радио Милева

Ноне како Карлеуша – цел авион празен само за неа: Велешката „Палешка“ одлета во „земјата на чудата“ (ФОТО)

Нова година наближува, насекаде во светот ама не и во Македонија… Или барем така тоа изгледа, односно таква е атмосферата… Тмурна,...