вторник, 20 декември 2022

Радио Милева

Ненадејно почина Милан Лаќа Радуловиќ: Синот на покојната Марина Туцаковиќ пронајден мртов на улица во Израел

Текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, син на покојната Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Фута Радуловиќ, ненадејно почина денеска,...
Радио Милева

Бившата бугарска мисица и на 48 години е секси милфица: Маги Сидерова во новите силикониски гради успеа да спика 400 кубика (ФОТО)

Совршено обликувана, следбениците на Маги  реагираат опсипувајќи ја со комплименти под фотографиите на кои оваа бугарска секси милфица...
Радио Милева

Марија Егеља пред еден месец роди син, а сега изгледа како милион долари: Ова е нејзината тајна  (фото) 

Кога ќе ја видите нејзината извајана фигура, ќе ви биде тешко да поверувате дека се породила пред нешто повеќе од еден месец. Убавата...
Промотер

Марија Шерифовиќ во новата песна „Добар ви ден“ порачува: „Среќна нека е новата година и онаа следната… Ако ја има“! (ВИДЕО)

Иако новиот музички проект го најавуваше за есента 2023-та, неочекувано, регионалната музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ објави нова песна...
Љубов и Секс

Дали смеете да имате интимни односи за време на бременоста и кога апсолутно треба да ги избегнувате?

Ова е честа недоумица на многу парови. За време на бременоста, паровите секако имаат желба за интимни односи, но многумина се прашуваат...
Живот и Стил

Сега е време да ја засадите Божиќната пченица: Следете ги овие чекори и ќе имате совршен украс во домот

Младата и зелена пченица е нешто што многумина сакаат да ја краси празничната трпеза, а еве неколку совети кои ќе ви помогнат оваа година...
Радио Милева

„Јас сум џебна Венера со тело од милион долари!“ – Јована Јеремиќ иако нема долги нозе ќе гради нова кариера на модните писти (фото + видео)

Водителката Јована Јеремиќ е позната по нејзините стајлинзи кои редовно привлекуваат внимание, а така беше и овој пат. Јована гостувала...
Радио Милева

Таа е најцицлестата убавица во нејзината Паланка: Александра е сестра на познатата српска старлета, а како и неа обожава силикони и скапи автомобили (ФОТО)

Тамара Ѓуриќ ја запознавме кога влезе во реалното шоу „Фарма“, а во тоа време веќе имаше неколку естетски операции. Таа во ова ријалити...
Радио Милева

Сопругата на Никола Роквиќ во пододмината бременост облече комбинезон од кој се’ се оцртува на неа (видео)

Манекенката Бојана Баровиќ и пејачот Никола Роквиќ го очекуваат своето трето дете. Наскоро нивното четиричлено семејство ќе биде побогато...
Радио Милева

Таа е ќерка на познатиот српски пејач, писател и боем: Дина е актерка и балерина, на која „око не и трепнува“ да се слика „пиштол гола“ (ФОТО)

Дина Прелевиќ е српска актерка и балерина, а позната е и по тоа што е ќерка на легендарниот писател, пејач и познат боем,  покојниот Душан...
Радио Милева

Обезбедувањето се трудеше да ја заштити Цеца, но таа со еден гест покажа зошто е кралица за нејзината публика (видео)

Познато е дека Цеца Ражнатовиќ има армија обожаватели ширум светот и дека им е многу посветена и блиска на настапите и концертите, а...
Радио Милева

„Кога ја слушам не можам да се воздржам“: Драгана Мирковиќ со јавна поддршка за Милица Павловиќ, а таа и врати со емотивна порака

Драгана Мирковиќ за време на едно интервју откри која нова песна од колегите сака да ја слуша. Дека на сцената е можна колегијалност...