вторник, 13 декември 2022

Живот и Стил

Важни совети за родителите: Наизглед мали, но големи работи што мора да им ги кажете на вашите деца

Кога зборуваме за работите што треба да ги научиме децата, понекогаш забораваме на мали гестови, манири, постапки кои можат да направат...
Радио Милева

Оваа е единствената фотографија на Здравко Чолиќ со родителите: Пејачот во војничка униформа (ФОТО)

За кариерата на легендарниот пејач Здравко Чолиќ е излишно да се говори, а безброј испеаните хитови и преполните сали зборуваат сами...
Радио Милева

Растел со насилник и молел за храна: Роналдо како дете чистел по улици, а снимката го обиколи светот (видео)

Кристијано Роналдо е еден од најуспешните и најплатените фудбалери на денешницата, но неговото детство не било воопшто лесно. Потекнувајќи...
Радио Милева

Босанската пејачка ги покажа брадавиците на градите, па жестоко одговори на коментарите: „Јас белким не се средував два часа, за да не ме коментираат греотиве што не ги вадат моиве ци*ки од уста“ (ВИДЕО)

Атрактивната пејачка од Босна и Херцеговина, Верена Церовина, беше мета на хејтерите на кои не им се допадна нејзиното провокативно...
Радио Милева

Без никакви корекции во изгледот: „Кралицата на бакшишот“, Теа Таировиќ тврди дека е природна од глава до пети (фото)

Теа Таировиќ која е една од  најубавите пејачки,  тврди дека дури и усните и се природни, иако е очигледно дека ги средувала. Атрактивната...
Радио Милева

Беше првата водителка на „Ѕвездите на Гранд“, но исчезна од јавноста: Eве што прави денес Инес и како изгледа (фото)

Инес Гавриловиќ е добро познато име за сите кои од првата сезона го следат музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“. Некогаш Инес беше најпопуларната...
Радио Милева

Најжешката српска водителка со деколте до папок и минич до препони буди блудни мисли: Ана Радуловиќ излезе во провод, па покажа дека е „рибетина“ каква ретко се гледа (ФОТО)

Една од најатрактивните и насексапилни водителки во ТВ етерот, Ана Радуловиќ, обожава проводи и ноќни излегувања, а своите следбеници...
Радио Милева

Синди – Моделс откри дека трпела семејно насилство, а не и било дозволено да си ја види ниту ќерката (фото)

Ивана Стаменковиќ Синди, поранешната членка на групата Моделс, со поранешниот сопруг Никола Павловиќ, ја има ќерката Петра, над која...
Радио Милева

Задругарката Алекс го изневерила Дејан Драгојевиќ со непознат маж уште пред да ја почне врската со Цар (фото)

Александра Николиќ официјално започна врска со Дејан Драгојевиќ во „Задруза 5“ откако неговата сопруга Далила Драгојевиќ го изневери...
Радио Милева

Милица Дабовиќ „пиштол гола“ ја јавна столицата, па потоа во еротска долна облека покажа како ги снима секси видеата (ФОТО+ВИДО)

Учесничката во реалното шоу „Преживеан“ и поранешна кошаркарка Милица Дабовиќ секојдневно прикачува свои провокативни фотографии...
Радио Милева

На Северина најголем непријател и е родената сестра, откако се степаа, сега таа ја нарече луда и агресивна

Сестрата на Северина, Маријана, пред Жупанискиот кривичен суд во Сплит изјави дека нема никакви чувства кон пејачката која во август...