понеделник, 12 декември 2022

Љубов и Секс

Постојат некои работи кои не треба да ги прифатите: Ако мажот ги бара овие 5 работи од вас, оставете го!

Доколку чувствувате дека партнерот се обидува на кој било начин да ве промени и на тој начин бара од вас нешто што вие не го сакате, време...
Радио Милева

Знаете ли кој му го „позајмуваше“ мутираниот непрепознатлив глас на „Големиот брат“ во истоименото ријалити? (ФОТО)

Првата сезона на познатото реално шоу „Големиот брат“ беше прикажана во Холандија во септември 1999 година, додека овој формат овде...
Живот и Стил

Стариот леб е поздрав отколку што мислевте: Експеритите откриваат и дали тостираниот или свежиот леб е подобар

Гликемискиот одговор на лебот (стапката со која скробот се разложува на шеќери) варира кога лебот е замрзнат, одмрзнат и тостиран во...
Живот и Стил

Правилото “2-2-2“ може да ви помогне да го зачувате бракот: Едноставен метод што ќе ја зајакне вашата врска

Долгите врски и бракот често доведуваат до презаситеност, па партнерите стануваат помалку толерантни и наклонети еден кон друг. Затоа,...
Радио Милева

Детски плишани играчки завршија на нејзините интимни делови: Џехва осудена од фановите за нејзиниот скандалозен стајлинг (фото)

Пејачката Теодора Џехверовиќ со години е позната по многу скандали, а сега ја шокираше јавноста со новиот потег. Таа користела детски...
Радио Милева

Карлеуша со „жежок“ настап на Копаоник: Мрежа, танга, голи гради и голема задница, за уште еден „валкан танц“ на русокосата убавица (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша имаше настап во ноќен клуб во еден познат хотел на Копаоник, каде и официјално започна скијачката сезона. И овој пат...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ со години има препознатлив стил на облекување, а во вакво издание е реткост да се види (фото)

Поранешната победничка на „Песна на Евровизија“ само неколку пати се појави на сцената во поелегантна гардероба, а веќе препознатлив...
Радио Милева

Албанската пејачка на најпрестижниот моден настан дојде буквално по гаќи: „Жено, па дали си ти нормална, оди да се лечиш…“ (ФОТО)

Поп пејачката со албанско потекло Рита Ора (32) уште еднаш го шокираше светот со своето однесување, односно изглед. Во Британија им беше...
Радио Милева

Вики Миљковиќ ги шокираше Србите: Пејачката од жирито на „Гранд“ во чест на победата на фудбалерите, пееше со хрватско знаме в рака (ФОТО)

На еден сво настап во Хрватска, Виолета Вики Миљковиќ пеела со префрлена марама на која било отпечатено хрватското знаме – популарно...
Радио Милева

„Јас сум шокиран“: Сале Тропико проговори за односот меѓу неговата екс-сопруга и Марија Шерифовиќ кој наводно е повеќе од пријателски (фото)

Кога минатата година пејачката Марија Шерифовиќ беше поврзувана со разводот на Јована Пајиќ и Александар Цветковиќ, фронтменот на...