петок, 9 декември 2022

Љубов и Секс

Не реагирајте брзоплето: За што се треба да размислите пред да го кажете судбоносното „да“?

Фактот дека можеби имате одредени сомнежи за бракот е сосема нормално, па дури и пожелно. Вашиот инстинкт е тој што ве тера да ги преиспитувате...
Лице в Лице

НЕКСТ ТАЈМ: „Веруваме дека на сите што почитуваат македонска музика, нас и нашиот труд, не би им било трошок за билет што чини колку едно бокалче ракија во кафеана“

Мартин и Стефан Филиповски, близнаците од братското дуо „Некст Тајм“ пред големиот концерт на 17-ти декември 2022 во салата на Спортскиот...
Радио Милева

Ѓани планира да си помине едноставно: „Секој ден за мене е Нова Година“ – еве кој ќе му прави друштво (фото)

Радиша Трајковиќ Ѓани неодамна објави нова песна „Секој си ја избира среќата“, а негова среќа е сопругата Слаѓа веќе 26 години. Ѓани...
Радио Милева

„Покрај живо месо не ми требаат помагала“: Милица Дабовиќ со затворени очи чепкаше вибратор, а од она што следеше водителот остана со подотворена уста (фото)

Иако сте навикнати на најдиректните и најостри прашања, а со тоа и на најинтригантните игри на изненадување во емисијата „Претрес“,...
Промотер

Александар Тарабунов сними дует со Тамара Тодевска, а снимаше спот без неа за – „Само ти ми фалиш“ (ВИДЕО)

Поп-пејачот Александар Тарабунов дефинитивно  е вредно момче, односно еден од најконстантните автори и  изведувачи на домашната поп...
Мегафон

Половина деценија стратешко партнерство меѓу бразилскиот фармацевтски лидер EMS и Галеника во функција на здравјето во регионот

Регионалниот фармацевтски гигант Галеника веќе половина деценија стратешки соработува со најголемата фармацевтска компанија во Бразил,...
Радио Милева

Крстиња од 162 килограми ослабе на 70, па го промени имиџот – долгите фустани ги замени со мини здолништа (фото)

Пејачката Крстиња Тодоровиќ за време на учеството на натпреварот на „Ѕвезде Гранда“ имаше 162 килограми, а потоа на иницијатива на Саша...
Радио Милева

Испливаа непознати детали од минатото: Свекрвата на Брена на денот на свадбата со Боба и подготвила подолг список

Поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ и пејачката Лепа Брена ја слават својата 31 година од бракот. Мајката на Боба во младоста...
Радио Милева

Саша Капор го смени имиџот но и приоритетите во животот: „Семејството и верата во бог се вистинската љубов“ (фото)

Саша Капор се прослави во „Ѕвезда Гранда“, а неговиот брак со колешката Николина Ковач со години го привлекува вниманието на јавноста....