среда, 7 декември 2022

Радио Милева

Актерката без градник, одеше самоуверено како на поранешниот да му вели: „Види што пропушташ“ (фото)

Оливија Вајлд на црвениот тепих дојде во „диво“ издание. Нејзиното „ослободување“ од градникот натера многумина да помислат дека...
Живот и Стил

Посна салата со макарони: Одлична како предјадење или комплетен оброк, а толку брзо се спрема што ќе ја правите постојано!

Посна салата со макарони е одличен прилог со друго јадење, а може да биде и комплетен оброк кој брзо се подготвува и ќе ве држи сити долго...
Радио Милева

Една причина може да стави точка на односот помеѓу таткото и синот: Кралот Чарлс подготвен е да им прости сè на Хари и Меган, но ако… (видео)

Документарната серија на „Netflix“ чии главни актери се Меган Маркл и принцот Хари, не престанува да ја тресе британската јавност, а познато...
Радио Милева

Жешки сцени помеѓу Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ: Актерот на измама „ја залапал“ пејачката? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ брзо станаа омилена љубовна двојка од домашните серии.Тие двајца заедно работеа на продукцијата...
Радио Милева

Констракта повторно привлекува внимание: Номинирана е за награда која ќе биде објавена за време на зимските празници (фото)

Претставничката на Србија на овогодинешната Евровизија, Ана Ѓуриќ Констракта, е номинирана во три категории за Евровизиските награди...
Радио Милева

Емили Ратајковски во лежерно издание опуштено танцуваше, ама сите гледаа во „танцот на градите“ кои и ѕиркаа од под маичката (ВИДЕО)

Манекенката Емили Ратајковски, која пред неколку месеци се разведе од сопругот Себастијан Бер, предизвика бурни реакции на социјалните...
Радио Милева

Сузана Гавазова докажа колку е лојална на професијата: На новогодишното шоу и настината замина на снимање на емисијата (ФОТО)

Фолкерката Сузана Гавазова на сцената се дава 100%. Струмичката фолк ѕвезда освен што важи за една од најубавите пејачки, докажа и колку...
Радио Милева

Старлетите се отследија на Инстаграм: Тијана-Ајфон и Александра Суботиќ ја прекинаа комуникацијата, а еве и зошто? (ФОТО)

Старлетата Тијана – Ајфон неодамна зборуваше за дружењето со Александра Суботиќ. Тие две летово беа фатени на заеднички ручек на...