вторник, 6 декември 2022

Живот и Стил

Несекојдневен предлог за сладок појадок, ужина или вечера: Рецепт за едноставен леб од тиквички

Совршен рецепт за појадок, ужина или вечера, леб од тиквички којшто лесно се прави и не бара никакви комплицирани чекори или техники. Овој...
Живот и Стил

Елка која „преку ноќ“ ги освои луѓето во светот: Потребни ви се само сијалички и една евтина декорација (видео)

Полека влегуваме во празничното лудило, социјалните мрежи веќе се преполни со различни идеи кога китењето на елките е во прашање, а...
Радио Милева

Помаженствено не изгледал никогаш: Ова е новиот имиџ на Азис, кој вели дека никогаш не бил поприроден (фото)

Бугарскиот пејач Васил Тројанов Бојанов, попознат како Азис, шокираше многумина со својот нов изглед. Имено, Азис беше препознатлив...
Радио Милева

Очигледно најдобриот другар на Дејан Драгојевиќ е Филип Цар – постојано го „спасува“ од жените (фото)

Благодарение на Филип Цар, победникот на „Задруга“ Дејан Драгојевиќ остана без сопругата Далила Мујиќ, а сега и без својата девојка...
Радио Милева

Поранешната кошаркарка Милица Дабовиќ веќе сите ја нарекуваат проститутка, а таа повторно покажа со што располага (фото)

Поранешната кошаркарка разви голем бизнис на сајтот за возрасни. Милица Дабовиќ  секојдневно шокира со новите објави на социјалните...
Радио Милева

Лепа Лукиќ го откри местото каде некогаш „воделе љубов“, па кажа што мисли за денешните девојки (фото)

Гостите на Сања Маринковиќ во „Магазин Ин“ говореа за додворувањето и денешните врски кои не можат долго да траат, па делеа совети...
Радио Милева

„Од тој ден не ја сакам недела“: Ќерката на покојниот Џеј со кнедла во грлото зборуваше за својот татко

Пејачот Џеј Рамадановски почина на 6 декември 2020 година, а неговото семејство ќе ја одбележи втората годишнина од неговото заминување. Како...