сабота, 26 ноември 2022

Радио Милева

Сите останаа подзинати кога видоа која и е мајка на Теа Таировиќ: Некогашна ТВ водителка која се појавувала и во спотовите на познати фолк ѕвезди (ФОТО)

Пејачката Теа Таировиќ на јавноста и стана позната кога се појави како натпреварувачка во програмата на „Ѕвезде Гранда“, а потоа популарноста...
Радио Милева

Милица Павловиќ „ја заборавила долната облека дома“, или само така фиктивно изгледа, а фактички… сепак носи гаќички? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ настапува на црногорското приморје каде на своите настапи умее атмосферата да ја доведе до вриење, а  фановите до лудило....
Радио Милева

Режисерот на серијата „Беса“ проговори за жешките сцени на Реља Поповиќ и македонската актерка Камка Тоциновски: „Да беше филм, ќе ги тргнев и чаршавите“

Популарниот изведувач на треп музика Реља Поповиќ, наиде на позитивни коментари кај публиката и филмската критика по улогата во втората...