среда, 23 ноември 2022

Радио Милева

Ги занемаруваат критиките: Хајди Клум и нејзината ќерка повторно позираа во провокативна долна облека

Неодамна, познатата манекенка за потребите на снимањето на кампања за познатиот бренд „Intimissimi“, позираше заедно со Лени, а иако фотографиите...
Радио Милева

ФОТО: Антонела заблескала во Катар во фустан од 99 долари: Важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите, а ја краси скромност

Антонела Рокузо, сопруга на славниот Лионел Меси, оправдано ја сметаат за една од најубавите сопруги на фудбалерите, а вчера допатувала...
Радио Милева

Ван Гал шокираше во Катар, пред камерите ја повика сопругата на брзински с*кс во хотел (видео)

На Луј ван Гал му се познати законите во Катар, но знае дека може да прави што сака во хотелска собата. И сака да има секс за време на Мундијалот. Камерите...
Радио Милева

Разголени пожарникари позираа со напуштени животни, а жените посакаа да ги вдомат мускулестите херои (фото)

Откако беше лансиран пред 30 години, австралискиот календар на пожарникари донира милиони долари во добротворни цели. Овој календар...
Живот и Стил

„Животот на секој човек ќе заврши исто“ – од мудрите мисли на Ернест Хемингвеј може многу да научиме

Американскиот нобеловец и добитник на Пулицеровата награда, Ернест Хемингвеј, е човек кој бил преполн со животно искуство. Славниот...
Радио Милева

„Ова е моето вистинско лице“: Наташа Беквалац повторно ги изненади своите фанови со објава каква не очекуваа (фото)

Наташа Беквалац со години е миленичка на јавноста и поради искреноста и поради одличната смисла за хумор. Овој пат поп ѕвездата реши...
Радио Милева

Ќе ви падне вилицата: Овие четири убавици доминираат во групата Ф, особено сопругата на овој фудбалер обожува да се соблекува иако има и дете! (ФОТО)

Речиси нема некој кој не го интересираат понежните половини на фудбалерите на ова светско првенство во Катар. Во овој момент на ред...
Радио Милева

Карлеуша не замина во Катар, ама затоа провоцира од Дубаи како „секси вампирка“: „Каде би го забил глоговиот колец“? (ФОТО)

Поп-фолк дивата Јелена Карлеуша отпатува на една од нејзините омилени дестинации – Дубаи, од каде се огласи и веднаш ги почести следбениците...
Радио Милева

Ивана Кнол пристигна во Катар: Најпознатата хрватска навивачка едвај чека да се соблече (ФОТО)

Најпознатата хрватска навивачка Ивана Кнол пристигна во Катар на Мундијалот, а пред заминувањето ги изнесе впечатоците за лошата годинешна...