петок, 18 ноември 2022

Радио Милева

Ана Севиќ проговори за свадбата и алиментацијата на Дарко Лазиќ – Така мора да биде, сакал или не (фото)

Пејачката Ана Севиќ е првата сопруга на Дарко Лазиќ, а додека беа во среќен брак ја добија ќерката Лорена која сега живее со нејзината...
Љубов и Секс

Прифатете ги овие три трикови за никогаш подобра акција: Изберете го омилениот и се’ ќе гори од страст

Размислувајте „надвор од кутијата“ Љубопитноста и пробувањето нешто ново во кревет ги возбудува мажите. Бидете отворени за нови работи...
Радио Милева

Девојката на Немања Радоњиќ е вистинска убавица, а поради својот изглед го доби прекарот српската Кендал Џенер (фото)

Минатата година, кога Србија ја надигра Португалија во последното коло од квалификациите за Светското првенство, најголемо внимание...
Радио Милева

Мистериозниот љубовник на бугарската фолк ѕвезда: Овој ли аполон ги тутка чаршафите со Глорија? (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка Глорија долго време не зборува јавно за тоа што се случува со неа зад сцената. Информациите од „љубовниот фронт“...
Радио Милева

Не е чудно зошто стана најбогата пејачка на планетата: Начинот на кој се промовира Ријана е неодолив (фото)

Не е ни чудо зошто стана најбогатата пејачка на планетата, бидејќи начинот на кој се промовира  е неодолив. Ријана има повеќе од 1,4 милијарди...
Живот и Стил

Започнете го секое утро со лажичка мед: Има антибактериски својства, помага при респираторни проблеми

Поради високата содржина на витамини, минерали и јаглехидрати, протеини и масти, медот е, така да се каже, суперхрана. Можете да го консумирате...
Живот и Стил

Ефикасен природен начин: Еве што да правите ако со лекови не можете да ја симнете температурата кај детето

Во повеќето случаи, употребата на парацетамол или ибупрофен е најлесниот и ефикасен начин за намалување на температурата. Но, често...
Радио Милева

Настана хаос околу отворањето на Светското првенство во фудбал: Шакира прифати, па ја одби понудата да пее во Катар

Ѕвездата, која беше жестоко критикувана откако првично се согласи да настапи, на крајот реши да се повлече. На 20-ти ноември ќе се одржи...
Радио Милева

Вељко не можел да премолчи: Исплива приватен разговор меѓу Цеца и снаата Богдана, а ова е вистината за нивниот однос

Цеца во новата епизода на своето „Цеца шоу“ признава дека често го запоставува семејството поради големите обврски. Но, таа го користи...