четврток, 10 ноември 2022

Радио Милева

Некогаш слатка русокоса сега напумпана “вештерка“: Анџела – Вештица потрошила 50.000 евра за операции, но уште не е задоволна (ФОТО)

Ангела Митковски алијас Анџела Вештица е позната белградска клаберка и танчарка, која има македонско потекло, и која е позната уште...
Вистаграм

Дизајнерка на Луј Витон живее во пештера, а еве како успеала да го изгради домот кој изгледа потполно нереално

ознатата дизајнерка на накит и часовници на култниот бренд Луј Витон, Франческа Амфитеатроф, живее живот кој наголемо се разликува...
Радио Милева

Се држев на две гранки, четири часа чекајќи помош: Познатиот македонски модел е еден од двајцата што паднаа во бездна на Караџица (ВИДЕО)

Моделот Стефан Спирковски е еден од двајцата повредeни кои паднаа во бездна возејќи се со четирицикл, пред два дена на планината Караџица. Тој...
Радио Милева

На Валентин Николовски постојано некој „му дише во врат“: Уредникот и водител на дневникот на ТВ Сител има „проблем што сака да го има“ (ФОТО)

Валентин Николовски, новинар, водител и уредник на ТВ дневникот на  ТВ Сител е ТВ лице кое сите добро го познаваат. И од ТВ екраните,...
Радио Милева

Џејсон Момоа без трошка срам го покажа задникот во „хавајски костим“ во студиото на Џими Кимел (фото)

Актерот Џејсон Момоа важи за еден од најзгодните на светот, а тоа продолжува да го покажува на секој чекор. Без никаков срам се соблече...
Радио Милева

Се обиделе да го убијат таткото на Рада Манојловиќ! Му го превртеле автомобилот – пејачката проговори за страшните детали (фото)

Рада Манојловиќ многу  му помага на татко и, му изградила куќа, му ја купила целата земјоделска механизација, инвестирала во имотот,...