вторник, 8 ноември 2022

Радио Милева

Се обиде да си го одземе животот, а тогаш се случи чудо: Ова девојче денес е успешна актерка – ја препознавате ли?

Откако се појави во популарната серија, таа ја плени јавноста. И додека на деловен план секогаш и цветаа рози, во приватниот живот доживеа...
Радио Милева

Ја изневери Шакира со студентка, а сега Пике повторно на сите насловни страници поради вест која е гром од ведро небо

Жерар Пике (35) повторно се појави на сите насловни страници на печатот. По прељубата и раскинувањето со Шакира, познатиот фудбалер не...
Радио Милева

Поранешната задругарка Маријана Зоњиќ целосно го смени имиџот – многумина сега не би ја препознале (фото)

Учесничката на претходната сезона на „Задруга“ и поранешната пејачка Маријана Зоњиќ ја промени фризурата и покажа поприродно издание,...
Радио Милева

Марко Булат ја повлече тужбата против жена му: Забраната за ограничување важи, но еве како функционираат (фото)

Марија Булат пред неколку недели го претепа нејзиниот сопруг, пејачот Марко Булат, кој поради повредите заврши во Ургентен центар. Фолкерот...
Радио Милева

Дрска и непромислена: Јавноста револтирана од односот на Селена Гомез кон актерката која и го донираше својот бубрег

Познатата млада актерка и пејачка Селена Гомез деновиве е мета на јавноста поради своето непромислено однесување за една така сериозна...
Радио Милева

Хит на Интернет: Хрватската водителка мислеше дека не ја снима камерата, па си го поткрена фустанот и покажа каде и поминува тенкото кабелче од т.н. „бубачка“ микрофонче (ИДЕО)

Сигурни сме дека нема водител кој немал барем еден блам во кариерата. Грешките се составен дел од секоја работа, но кога сте телевизиски...
Радио Милева

Замина на естетска интервенција но, настана проблем: Душица Јаковљевиќ ја откри причината за пресвртот (фото)

Душица Јаковљевиќ сакала да направи естетска корекција на носот, но операцијата била одложена, а таа ја открила причината. Водителката...