четврток, 3 ноември 2022

Радио Милева

Пејачката нема силикони, ама затоа има „мешалка“ во колкови: Вака тверкува и „меша“ Милица Тодоровиќ (ВИДЕО)

Милица Тодоровиќ е една од ретките на естрадата која не вградила силикони во градите. „Ми велат: Ајде Милице, ние ќе ти платиме за едниот...
Радио Милева

Нова „војна“ на естрадата: Гога Секулиќ се навреди од зборовите на Илда Шаулиќ и жестоко и одговори: „Знаете кој е кој“ (фото)

Пејачката Илда Шаулиќ неодамна изјави дека не ги знае песните на нејзината колешка Гога Секулиќ, што беше доволно за да предизвика нетрпеливост...
Радио Милева

Карлеуша се појави на настап во Загреб, како излезена од секс шоп: Кожна танга и градник со метални боцки и синџири низ кој се и вири (ФОТО+ВИДЕО)

„Добровечер на сите. Загреб, блескаш како Монте Карло“, биле зборовите со кои  пејачката Јелена Карлеуша (44), ноќта од среда кон четврток...
Радио Милева

Сандра – Африка со жежок селфи поздрав од Азија: Градите на увид, очилата на папок – пејачката предизвика „хормонална турболенција“ од плажата пред нејзината хотелска резиденција во Дубаи

Сандра – Африка отпатува за Дубаи, каде веднаш ги почести своите следбеници со жешка фотографија во бикини. Пејачката летово беше...
Радио Милева

Што се случува со поранешната на Антонио Бандерас: Познатата актерка со помодрени раце и темни дамки (фото)

Мелани Грифит секогаш се појавува во јавноста со ракавици, а во ретките прилики кога папараците ќе ја фатат без ракавици, имаме можност...
Радио Милева

Босанац жестоко распали по колегите – една работа никако не може да ја толерира, а на тој што прави трикови би му ја удрил хармониката од глава

Хармоникашот и член на жирито на „Ѕвезде Гранда“,Драган Стојковиќ – Босанац е познат како човек кој нема влакна на јазикот, а сега...
Радио Милева

Никој не верува што напаравила: Поранешната задругарка отиде под нож и за малку ќе останеше без нос (фото)

Поранешната задругарка Драгана Митар дури седум пати го оперирала носот, а при последната операција лекарот морал да и ја извади рскавицата...
Радио Милева

Борко Ристовски славеше роденден, а најмилите вака му го честитаа: Мама им дојде на гости, синчето дуваше роденденски свеќички, а сопругата… Нина имаше посебна честитка откако останаа сами?! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот Борко Ристовски славеше роденден. „Министерот за одбрана“ како што го носи прекарот кој...