среда, 2 ноември 2022

Радио Милева

Молчел поради неговиот полубрат Михајло: Вонбрачниот син на покојниот Шабан Шаулиќ ја откри долгочуваната тајна на татка си

Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, Роберт Шаулиќ речиси никогаш не дава изјави за медиумите, но пред неколку години направи преседан....
Радио Милева

На 25 годишна возраст почина синот на славниот актер: Канцерот му го одзеде слухот и 60 килограми

Кормак Рот, музичар и син на актерот Тим Рот, почина на 16 октомври од рак, објави неговото семејство во понеделникот. Имаше само 25 години. „Имаше...
Радио Милева

Снеже Велков ги праша следбениците која жена е „понезгодна“, но не се задоволи од одговорот па праша која е „позгодна“? (ФОТО)

Снеже Велков по повод Светскиот ден на луѓето кои не консумираат производи од животинско потекло им го честиташе „Денот на веганите“...
Радио Милева

Мајката на Новак Ѓоковиќ откри детали за неговите животни правила: Најтешко му било што мора да се оперира

Мајката на Новак Ѓоковиќ се присети на тежок период од животот на нејзиниот син кој пред неколку години мораше да ја оперира раката,...
Радио Милева

На прославата на „Бекстејџ“ по речиси 30 години Лила и Мишко повторнио јавно се појавија заедно: „Таму кај што беа“ се и денес… само сега како уште поблескави ТВ ѕвезди (ФОТО)

На прославата на 15-от роденден на „Бекстејџ“, Лила Филиповска, моминско Стојановска, беше една од наградените која ја доби портокаловата...
Радио Милева

Се венчаа две убавици: Mисицата на Аргентина и мисицата на Порторико со свадбеното видео ги изненадија сите (фото) 

Мис Порторико се омажи за Мис Аргентина, а со својата објава на Инстаграм го шокираа светот бидејќи никој не очекуваше дека Маријана...
Радио Милева

Сопругата на Саша Поповиќ за првпат проговори за биолошкиот татко на нејзиниот син од првиот брак: „Татко не е оној што прави дете, туку тој што го води на вистинскиот пат“ (фото)

Свадбата на синот на Сузана Јовановиќ пред шест месеци беше тема на тамошните медиуми со денови. Даниел, кој е продуцент во телевизијата...
Радио Милева

6 часа под тотална анестезија: Цеца Ражнатовиќ оперирана во Истанбул, а се појавија и снимки како лежи во болничкиот кревет (фото)

Во четвртата епизода од серијалот „Цеца шоу“, како најава за петтата, гледачите можеа да видат како Цеца Ражнатовиќ била однесена на...
Радио Милева

Направија хаос во станот: Далила и Маријана ги истакнаа своите атрибути и ги збунија машките умови  (фото)

Поранешните учеснички на реалити Далила Драгојевиќ и Маријана Зоњиќ не се разделуваат откако ја напуштија „Задруга 5“. Тие две покажаа...