вторник, 4 октомври 2022

Радио Милева

Кои се’ (биле) најпознатите естрадни „пијандури“: Мирослав дека ќе престане да пие се колнел пред икона, Весна со ракија заспала на гробишта, Бора-Чорба се откажал пред мртовечница… (ФОТО)

Многу пејачи и актери од  јавната сцена имаа(т) голем проблем со алкохолот кој негативно се одрази на нивните животи. Некои отворено...
Радио Милева

Јелисавета Орашанин обожава да се облекува провокативно, па се појави во смела комбинација (фото)

Актерката и сопругата на кошаркарот Милош Теодосиќ, Јелисавета Орашанин, престојуваше во Париз, каде посети и фотографираше многу знаменитости...
Радио Милева

Шок исповед на бившата учесничка во „Задруга“, старлетата Дениз Дејм: „Имав секс во тојка со човекот што ја уби мајка си со стап среде Белград“

Поранешната учесничка на „Задруга“ и словенечка старлета Дениз Дeјм објави дека имала врски со Ѓ. Мариќ (26), кој беше обвинет поради...
Радио Милева

Пред принцот го бакнувала овој човек: Еве со кого се омажила Меган Маркл пред Хари и каков договор имала со него (фото)

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл стана светски позната кога во јуни 2016 година стапи во врска со принцот Хари, за кого се омажи две години...
Радио Милева

Беше миленичка на жестоките момчиња, ја нарекуваа „кралица на сплавовите“, а потоа преку ноќ исчезна… Еве каде отиде Данијела Враниќ (ФОТО)

Данијела Враниќ, поранешната „кралица на сплавовите“, која важеше за една од најпопуларните пејачки на нашата естрада, се повлече...
Радио Милева

Калиопи им беше добра домаќинка на белградските актерски ѕвезди: „Беле руже“ за убавото друштво и „Бато“ на увце за Мима (ВИДЕО)

На сцената на Македонскиот народен театар на 4 (вторник) и 5 октомври (среда) со почеток во 20:00 часот ќе гостува Белградско драмско позориште...
Радио Милева

Ријана покажа како изгледа пет месеци по породувањето, а со раката ги сокри градите во проѕирниот фустан (фото)

Познатата американска пејачка Ријана (34) го прослави својот 34 роденден во вечерно излегување со своето момче  Роки. Таа носеше проѕирен...
Радио Милева

„Целиот живот сонував за ова“: Од една куќа до друга – Луна Ѓогани им дојде пред врата на славните во Холивуд (фото)

Поранешните учесници во реалното шоу Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ отпатуваа на долгопосакуваното патување во Америка, каде ги истражуваат...