петок, 30 септември 2022

Радио Милева

Неочекувано Снежана Дакиќ ја „поткачи“ водителката Сања Маринковиќ поради естетската операција на градите (фото)

Водителката Сања Маринковиќ неочекувано беше повикана од нејзината колешка Снежана Дакиќ во емисијата поради естетската операција...
Мегафон

Неселективните анти-рударски кампањи сериозно ја отежнуваат транзицијата во зелена оддржлива економија

Како последица на климатските промени, во последните години со право се наметна потребата од вложување во зелена економија и инвестирање...
Радио Милева

Итна дисквалификација од „Задруга“: Поради еден потег продукцијата реши да ги исфрли овие двајца учесници (видео)

Големиот газда по емисијата „Прашања на гледачите“ испрати писмо на адреса на Белата куќа. Овонеделниот лидер Марко Марковиќ ги собра...
Радио Милева

Дилета Леота се испружи колку што е долга и широка во шоу емисија: Познатата спортска новинарка се лизна, падна и покажа што носи под мини фустанчето (ВИДЕО)

Најпопуларната спортска новинарка во Италија, атрактивната Дилета Леота повторно се најде во центарот на вниманието на италијанската...
Радио Милева

Пријовиќ ја одби понудата на сопругот: Филип и предложи на Александра улога која повеќето би ја посакале, но таа му кажа „не“

Филип Живојиновиќ имал идеја неговата сопруга Александра Пријовиќ да глуми во филмот „Зад камерата“, кој наголемо се снима, но таа...