четврток, 29 септември 2022

Мегафон

Акција – Македонски книжевни класици на библиотеката „Гоце Делчев“–Гевгелија: Бесплатен пристап до стожерни дела од македонската литература

Граѓаните на општина Гевгелија кои се членови на библиотеката „Гоце Делчев“, однеодамна имаат бесплатен пристап до стожерни дела...
Радио Милева

Полуголата старлета ги „поремети“ мажите: Сораја со гигантските гради на увид низ град, на ноќна прошетка по Тиват! (ВИДЕО)

На црногорската старлета Сораја Вучелиќ веќе неколку години и е забранет влез во Србија. Екипата на емисијата „Папарацо лов“ ја снимила...
Радио Милева

Мисицата Јована раскина со Кариќ, а сега ужива со бившиот на Далила, па призна: „Би била со него“! (фото)

Јована Љубисављевиќ неодамна раскина со Стефан Кариќ, а сега е фатена во друштво на Филип Цар. Тие уживаале во ресторан во центарот...
Живот и Стил

Содржат есенцијални хранливи материи, ги „јадат“ штетните бактерии во организмот и го стабилизираат шеќерот во крвта

Можеби некои и не ги сакаат, но факт e дека ротквиците многу придонесуваат за нашиот организам. Генерално, тие служат како додаток во...
Радио Милева

„Не бев нормална“: Анабела за првпат ја отвори душата за скандалозното однесување во „Задруга“

Синоќа во „Амиџи шоу“ гостуваа Гоца Тржан и екс учесничката на „Задруга“ , Анабела Атијас, а нивните одговори беа многу емотивни. Имено,...
Радио Милева

Карлеуша во нова војна, овоја пат со српската актерка Слобода Миќаловиќ: „Само што сакав да изедам една моја Луј Витон чанта…“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша е позната по тоас што нема „влакна на јазикот“, па често јавно ги коментира изјавите на одредени личности од сите сфери...
Радио Милева

Толку ја разгалила својата шестгодишна ќерка што е бизарно: Позната Србинка го капе детето во кујнскиот садопер (фото)

Коко Остин, сопругата на познатиот рапер и актер Ајс Ти, повторно успеа да ја шокира јавноста. Имено, како во минатото да не беше доволно...
Радио Милева

Доживеала три спонтани абортуси и две реанимации: Српската пејачка поради лекарска грешка поминала низ пекол

Пејачката Маја Николиќ (47) го добила синот Новак (25) со музичарот Мирко Шќепановиќ од кој се развела кога момчето имало само една година. Имено,...
Радио Милева

Стави леќи во боја, но кој да ја гледа в очи кога ваква бујна предница има оваа убавица: Хелена Топаловиќ одново ги истури градите, пак ги собра погледите (ФОТО)

Ќерката на познатиот пејач Топалко, Хелена Топаловиќ одново ја „шашардиса“ јавноста. Особено онаа, машката, откако одново се појави...
Радио Милева

Ужива во Италија со 10 години помладото момче: Актерката Лидија Виукиќевиќ не ја трга насмевката од лицето (фото)

Лидија Вукиќевиќ неодамна призна дека е повторно заљубена, и дека ужива во секој момент поминат со своето 10 години помладо момче. Нејзиниот...
Радио Милева

Ноне Неделковска славеше роденден откривајќи ја сопствената загатка за двата најважни дена во животот: Денот кога сте родени и денот кога ќе сфатите зошто сте родени (ФОТО+ВИДЕО)

Ноне Неделковска работата на брод и дружбата со колегите и пријателите од сите краеви на светот за момент ја остави, бидејќи „најшетаната...