вторник, 27 септември 2022

Мегафон

28 професори, театарски, филмски и музички уметници од балканската и европската култура го поддржуваат отворањето на филмски и музички студија во Скопје

28 академски професори, театарски, филмски и музички уметници, амбасадори на македонската, српската, балканската и европската култура...
Љубов и Секс

6 негативни мисли кои ве спречуваат да ја раскинете љубовната врска иако партнерот не ве заслужува

Дали некогаш во животот ви се случило да се плашите да раскинете со некого иако сте свесни дека партнерот не ве заслужува? Токму чувството...
Радио Милева

Синот на славниот кошаркар беше најголемата љубов на покојната пејачка: Осамнаа заеднички фотографии на Звездан Славниќ и Ксенија Пајчин (ФОТО)

Звездан Славниќ влезе во реалното шоу „Задруга“, а малкумина го паметат по врската со покојната пејачка Ксенија Пајчин. Ксенија го...
Радио Милева

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Со длабоко деколте се појави и најцицлестата дама во жирито, но не е Цеца (ФОТО)

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на гранд“ па пристигнаа и членовите на жирито на популарното регионално музичко натпреварување. Меѓу...
Радио Милева

Станија се враќа во „Задруга“: Старлетата за дебел хонорар ќе мора да се соочи со својот бивш (не)пријател Кристијан Голубовиќ и нејзиното доскорешно момче, Марко Марковиќ (ФОТО)

Станија Добројевиќ наводно по Нова година ќе влезе во реалното шоу „Задруга 6“ како специјален гостин. Таму по седум години ќе се соочи...
Радио Милева

Најчесто жените споделуваат трикови за убавина, но овој на Кеба е евтин и ќе посакате веднаш да го пробате

Општо познато е дека Драган Којиќ Кеба многу се грижи за својот изглед, а не му е непознато ниту дотерувањето. Признава дека му е многу...
Радио Милева

Елегантно, едноставно и без титула: Вака изгледа вечното почивалиште на кралицата Елизабета Втора (фото)

Кралицата Елизабета Втора беше погребана во понеделникот, а последното нешто што го видовме беше нејзиниот ковчег спуштен во криптата...
Радио Милева

Емотивен крај на големата краиера: Федерер во солзи се прости од тенисот, Мирка и децата истрчаа на теренот (фото)

Роџер Федерер го одигра својот последен натпревар. И тоа во високото друштво. На збогувањето присуствуваа сите кои владееја со светот...
Радио Милева

„Скандалозно е тоа што се случи“: Ова е човекот поради кој сестрите Ковач не сакаат очи да си видат (фото)

Смртта на таткото, познатиот композитор Корнелије Ковач, кој неодамна не напушти, не ги зближи сестрите Ковач, Александра и Кристина. И...