петок, 9 септември 2022

Радио Милева

Сите ја осудуваа за распадот на неговиот брак: Камила ќе стане кралица кога Чарлс ќе биде крунисан (фото)

Карактеризирана како уништувач на браковите, и тоа не само од страна на Дијана, принцезата од Велс, сопруга на кралот Чарлс Камила, ќе...
Радио Милева

Сека Алексиќ води „борба“ со килограмите но, ќе ве насмее како им се пожали на фановите од здрaвиот оброк: „Пак нема сланина“ (фото+видео)

Пејачката Сека Алексиќ не крие дека често се плетка со диети, а овој пат зажали што морала да појадува здрав оброк. Имено, таа појадувала...
Радио Милева

Секој детаљ веќе е испланиран: Вака ќе изгледа погребот на калицата Елизабета Втора, а познат е и датумот

Нема сомнеж дека збогувањето со кралицата Елизабета Втора ќе биде настан на годината во Британија. Исто како и неодамнешното прославување...
Радио Милева

Ракавицата ја крие вистината: Доктор открива која е можната причина за смртта на кралицата Елизабета (фото)

Кралицата Елизабета Втора (96) почина вчера,08. Сптември во Балморал, Шкотска. – Кралицата Елизабета почина во замокот Баломорал. Сопругата...
Радио Милева

Бремената Бојана Родиќ и Мирко Шијан не кријат колку се сакаат – се забавуваа со пријателите, а падна и сочен бакнеж (фото)

Бојана Родиќ и Мирко Шијан неодамна дознаа дека чекаат втор син и не ја криеја радоста и возбудата поради тоа. Сега решиле да одморат,...
Радио Милева

Старата постава си замина, ова се новите членки на „Хурикејн“: Слушнете како звучат! (ФОТО+ВИДЕО)

По пет години успешна кариера беше објавено дека групата „Ураган (Хурикејн)“ нема да продолжи со истиот состав. На членките на групата...
Радио Милева

„Личи на мојата поранешна жена“: Раста проговори за новата девојка и каков е нејзинот однос со неговата ќерка

Стефан Ѓуриќ Раста вели дека неговата ќерка Тара ја запознала неговата партнерка Марија Балабан, па истакнал дека воспоставиле одлична...
Радио Милева

Рики Мартин го возврати ударот: Му прати контратужба на внукот кој го обвини за инцест и му бара 20 милиони долари (фото)

Пејачот Рики Мартин (50) против својот внук покренал правна постапка за изнуда, злонамерно гонење и злоупотреба на правата, а во тужбата...
Радио Милева

Државните обележја на власта и се „слаба страна“ или… така им чини: Снеже Велков за 8-ми Септември тргна да бара знамиња по Скопје, а знамиња – нигде! (ФОТО)

Ден, 8-ми Септември… Празник… Македонија ја слави својата независност, сувереност, своето осамостајување. А за празник како што...