петок, 2 септември 2022

Живот и Стил

Фантастични замени за кафе: Четири намирници кои даваат енергија, немаат нуспојави и се многу вкусни

Голем број луѓе сакаат кафе, но за многу од нив честото консумирање на овој напиток може да предизвика одредени здравствени проблеми,...
Живот и Стил

Дефинитивно највалкан предмет! Сите го допираме ова во ресторан, а има околу 11.000 бактерии!

Сигурни сме дека до денес не сте размислувале да користите бибер во ресторан… Но затоа сигурно сте слушнале дека менито е еден од највалканите...
Живот и Стил

Промената на времето ви создава главоболка? Ако сте метереопат, овие 6 совети можат да ви ги намалат симптомите

Метереопатите се луѓе кои чувствуваат силна главоболка кога има нагли промени на времето. Промената на влажноста на воздухот доведува...
Живот и Стил

Напиток кој ги чисти црниот дроб, бубрезите и жолчката: Се подготвува за 1 минута, а потребни ви се само овие 3 моќни намирници

Толку е хранлив што може целосно да го замени вашиот вообичаен појадок. Овој напиток се состои од овошје и зеленчук богати со флавоноиди...
Радио Милева

Наташа Шавија провоцира во секси долна облека: Старлетата со еротски перформанс на нејзината „Онли фанс“ (ВИДЕО)

Ријалити ѕвездата Наташа Шавија повторно измами копнежи и воздишки кај нејзините верни следбеници на социјалните мрежи. Атрактивната...
Радио Милева

По одморот се враќа на малите екрани: Вдовицата на Видој Ристовиќ се соблече во провокативни бикини (фото)

Вдовицата на Видој Ристовиќ, Николина Пишек (47) полека се враќа во вообичаениот живот. По долги години таа повторно ќе биде пред камерите,...
Радио Милева

Најпознатата црногорска инфлуенсерка се најде во еротска неприлика: Кој се обиде да ја соблече Тина? (ВИДЕО)

Најпопуларната црногорска инфлуенсерка Тина Дакиќ е позната по своите разголени фотографии кои ги споделува на социјалните мрежи....
Радио Милева

Тепачка поради 400 илјади евра: Северина и нејзината мајка без знаење на Маријана го направиле ова…

Конфликтот меѓу Северина Вучковиќ и нејзината сестра Маријана се чини дека допрва ќе се пишува, бидејќи секој ден осамнуваат се повеќе...
Радио Милева

Мустафа Сандал не е првиот маж на Емина Јаховиќ: Пејачката се омажила бегалка на неполни 17 години, а по шест месеци се развела (ФОТО)

Емина Јаховиќ пред неколку години стави точка на бракот со турската поп-ѕвезда Мустафа Сандал, со кој ги има синовите Јаман и Јавуз. Но...
Радио Милева

Забременила откако ја силувале на улица во Париз: Една од најубавите актерки поминала низ пекол

Клаудија Кардинале беше една од најубавите жени што некогаш се појавија на филмските екрани, голема ѕвезда од шеесетите и седумдесетите,...