четврток, 18 август 2022

Промотер

Соња и Оливер дојдоа од Канада да снимат македонски песни -„Боже правда нема“ и „Мојот живот“ (ВИДЕО)

Летово на гости во родниот крај е познатото дуо Соња и Оливер од Торонто, Канада, односно брачниот пар  Соња Лозановска и Оливер Петковски...
Радио Милева

Ана Кораќ е бремена, а еве кој е идниот татко на нејзиното дете заради кој старлетата смени број и ги згасна сите свои профили на социјалните мрежи (ФОТО)

Ана Кориќ влезе во четвртиот месец од бременоста и со нетрпение чека бебе, но осега не кажува од кого. Како што дознаваме, татко на нејзиното...
Живот и Стил

Ослободуваат од негативна енергија, го чистат воздухот и се многу ароматични: 3 билки кои секој дом треба да ги има

Билките го оплеменуваат секој простор, го разубавуваат, а со тоа и го прочистуваат воздухот. Поединечни растенија се опасни за домашните...
Радио Милева

Бившата тенисерка и топ модел Тамара Бојаниќ е „секс бомба“ која провоцира некој да ја „активира“ (ФОТО)

Поранешната тенисерка и топ модел Тамара Бојаниќ  одново измами воздишки кај своите следбеници на социјалните мрежи. Тамара често...
Радио Милева

Мајката на Милица Павловиќ три децении живее во болка бидејќи морала да ја остави ќерката како бебе (фото)

Мајката на Милица Павловиќ, Мирјана Ѓорѓевиќ, никогаш не се огласила во медиумите, иако е познато дека не е во добри односи со својата...
Радио Милева

Министерството за култура им ја повлече донацијата, Сашко Митовски, градоначалник на Крива Паланка демантира: „Аца Лукас е платен од спонзори и не настапува во рамкте на „Џој Фест“

Министерството за култура  објави дека нема да префрли 153.000 денари на Општина Крива Паланка за организирање на рок фетивалот „Џој Фест“,...