среда, 17 август 2022

Живот и Стил

Планински грав со шампињони: Кога ќе го пробате зготвен на овој начин, нема да се вратите на традиционалниот!

Состојки: 250 гр грав 3 чешниња лук 500 гр печурки 2 моркови со средна големина 1 главица кромид, помала 1 корен од целер (помал) сол бибер црвен...
Радио Милева

Вака Гоца Божиновска се степа со Весна Ривас во познатото ријалити „Фарма 4“: Навреди, пцости, шлаканици и кубење коси (ВИДЕО)

Гоца Божиновска пред девет години беше дел од реалното шоу „Фарма 4“ каде меѓудругото имаше и  брутална пресметка со една своја колешка. Имено,...
Радио Милева

Во мини здолниште, тешка шминка, тапирана… вака изгледаше Сека Алексиќ на почетокот на кариерата (фото)

Пејачката Сека Алексиќ е во центарот на вниманието поради новиот албум, секси изгледот и Алесандра Амбросио…а еве како некогаш привлекуваше...
Радио Милева

Познатата манекенка до смрт крвнички го избоде момчето, а потоа мирно се сликаше гола за својата „Only Fans“ страница возрасни (ВИДЕО)

Познатата манекенка, модел и инфлуенсерка Кортни Клени (25), која го користеше името Кортни Тејлор, беше уапсена и предадена во установа...
Радио Милева

Секогаш „тип-топ“ средена, Ивана Николиќ атрактивната „ураганка“ во природно издание нема да ја препознаете (фото)

Атрактивната „ураганка“ Ивана Николиќ од почетокот на кариерата е мета на коментари на социјалните мрежи. Некои го фалат нејзиниот...
Радио Милева

Албанската секси судијка „им го украде шоуто“: Сите зјапаа во Емануела Руста на квалификациониот фудбалски натпревар за пласман во ЛШ

Албанската судијка Емануела Руста го привлече вниманието на фановите на мечот меѓу Шахтер Солигорск и Марибор. Правдата на реваншот...
Радио Милева

Амбер Херд не се откажува, повторно поднесе жалба против Џони Деп со нови докази и со нов тим адвокати

Се чини дека судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп сè уште не е завршено, а странските медиуми повторно пишуваат околу тоа. Откако судењето...
Радио Милева

Александра Младеновиќ на поранешното момче брутално му порача: Што е можно подалеку од мене, со Исак Шабановиќ не сакам ништо! ( фото)

Летово беше многу напорно за Александра Младеновиќ, толку напорно што не ни знае во кој град се буди и каде ќе оди понатаму. Дали Александра...
Радио Милева

„Кафана на Балкану“ е насловот на филмот за Аца Лукас кој се снима во цела поранешна Југославија, а една од локациите е и Скопје

Најголемата регионална ѕвезда Аца Лукас неодана ја изненади својата публика со автобиографската книга „Ова сум јас“, која наиде на...